Výborný redakčný systém – máme pre Vás tip

Celosvetovo pravidelne vyhlasovanú súťaž Open source CMS Awards (Cena pre redakčné systémy vyvíjané s otvoreným kódom) za rok 2009 získal systém WordPress. Bola mu udelená cena Overall Best Open Source CMS Award (Cena pre všeobecne najlepší redakčný systém vyvíjaný s otvoreným kódom).

Toto ocenenie znamená veľký posun vnímania WordPressu z pôvodnej platformy pre blog na platformu pre redakčný systém pre webové stránky. Ide o software s plne funkčnými možnosťami pre riadenie obsahu. To, že súťaž Open Source CMS Awards má svoju pevnú základňu a kvalitu, svedčí cez 12 tisíc nominácií a viac než 23 tisíc hlasov pre 5 kategórií.

Ďalším ocenením pre redakčný systém WordPress bolo ocenenie ako Skokan roka v kategórii Best Open Source PHP CMS (Cena pre všeobecne najlepší redakčný systém vyvíjaný s otvoreným kódom v jazyku PHP). Stalo sa to vôbec prvýkrát, čo bol od svojho vzniku redakčný systém WordPress vôbec v prvej päťke. Okamžite sa umiestnil na druhom mieste v tejto kategórii, stal sa skokanom roka a porazil aj takú známu platformu, akou je Joomla!

Ako je uvedené na webových stránkach tohto ocenenia – “WordPress si vydláždil cestu do prvej päťky v tejto kategórii po prvý krát. Fakt, že sa umiestnil za redakčným systémom Drupal veľmi malým rozdielom hlasov naznačuje, ako populárnym sa stal medzi užívateľmi a vývojármi. A to všetko za posledných len niekoľko rokov.”

zdroj:http://www.packtpub.com/award

10 excelentných možností pre redakčný systém
10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 2. časť
10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 1. časť
Redakčný publikačný systém
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php