Výborný redakčný systém – máme pre Vás tip

Celosvetovo pravidelne vyhlasovanú súťaž Open source CMS Awards (Cena pre redakčné systémy vyvíjané s otvoreným kódom) za rok 2009 získal systém WordPress. Bola mu udelená cena Overall Best Open Source CMS Award (Cena pre všeobecne najlepší redakčný systém vyvíjaný s otvoreným kódom).

Toto ocenenie znamená veľký posun vnímania WordPressu z pôvodnej platformy pre blog na platformu pre redakčný systém pre webové stránky. Ide o software s plne funkčnými možnosťami pre riadenie obsahu. To, že súťaž Open Source CMS Awards má svoju pevnú základňu a kvalitu, svedčí cez 12 tisíc nominácií a viac než 23 tisíc hlasov pre 5 kategórií.

Ďalším ocenením pre redakčný systém WordPress bolo ocenenie ako Skokan roka v kategórii Best Open Source PHP CMS (Cena pre všeobecne najlepší redakčný systém vyvíjaný s otvoreným kódom v jazyku PHP). Stalo sa to vôbec prvýkrát, čo bol od svojho vzniku redakčný systém WordPress vôbec v prvej päťke. Okamžite sa umiestnil na druhom mieste v tejto kategórii, stal sa skokanom roka a porazil aj takú známu platformu, akou je Joomla!

Ako je uvedené na webových stránkach tohto ocenenia – “WordPress si vydláždil cestu do prvej päťky v tejto kategórii po prvý krát. Fakt, že sa umiestnil za redakčným systémom Drupal veľmi malým rozdielom hlasov naznačuje, ako populárnym sa stal medzi užívateľmi a vývojármi. A to všetko za posledných len niekoľko rokov.”

zdroj:http://www.packtpub.com/award

10 excelentných možností pre redakčný systém
10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 2. časť
Je moja webová stránka SEO priateľská ?
Redakčný publikačný systém
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php