SEO analyzátory – prečo je to zavádzajúce

Na internete existuje množstvo “kvalitných” SEO analyzátorov, ktoré hodnotia kvalitu stránky. Často dostávam od klientov otázku typu – robili ste mi web a SEO analyzátor mi vyhodnotil kvalitu tohto webu na 20% – prečo mám od Vás tak nekvalitnú stránku ?

Preto som sa rozhodol, že o tejto problematike napíšem pár riadkov. Aby článok reflektoval realitu, uvediem konkrétny web a pohľad SEO analyzátora a pohľad reálnych výsledkov.

Hodnotenie stavu

Doména: http://pensionmat.sk

SEO analyzátor: http://seo-servis.cz

Naša práca na optimalizácii webu začala 11.marca. Nebudem ale podrobne rozvádzať, ako prebehla analýza kľúčových slov. Napíšem len, že jeden z výrazov, ktorý je hľadaný na Googli pomerne často je “Penzión Bojnice”.

Výsledky SEO analyzátora

Analyzátor zhodnotil web na 28%. Web by mal byť teda úplným odpadom. Návštevnosť webu a pozície vo prvej desiatke výsledkov vyhľadávania by mali byť nedosiahnuteľné. Celkový dojem z analýzy a stavu webu nechávam na čitateľa.

Výsledok Google na slovné spojenie P*e*n*z*i*ó*n B*o*j*n*i*c*e

Zhodnotenie SEO analyzátora

Je to pekná hračka, ktorá nemá žiadny vplyv na to, ako Vaše stránky uspejú vo vyhľadávačoch.

SEO analyzátory merajú a hodnotia všeličo možné, len nie to, ako je webstránka kvalitne optimalizovaná. Dozvedieť sa z analyzátoru môžeme na 99%hlúposti, ktoré nemá cenu riešiť, ani o nich polemizovať.

Marketing na internete Vyhľadávače
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php