Princípy a krása minimalistického dizajnu

Princípy minimalistického web dizajnu

Minimalizmus je dosiahnutý znížením hustoty dizajnu až do najzákladnejších elementov.Vyjadrenie minimalizmu dáva dokopy niekoľko disciplín, tak ako aj u iných umeleckých foriem ako je hudba a literatúra. Pre webových dizajnérov môže byť minimalizmus zastrašujúci a ťažký na zvládnutie a pre klientov môže predstavovať dojem prázdnoty. Napriek tomu, minimalizmus existuje a uplatňuje sa. Vo svojej podstate je minimalizus o tom, ako sa zbaviť nepotrebných vecí tak, aby si dizajn zachoval svoju funkčnosť. Je to o tom, že sa budú odoberať všetky nepotrebné elementy až do tej miery, aby výsledok nepokazil účel dizajnu.

Menej je viac

“Menej je viac” je pravdepodobne najznámejšia fráza minimalistického trendu. Vo web dizajne, menej je viac je dosiahnuteľné používaním len tých elementov, ktoré sú nevyhnutné pre daný dizajn.

Vynechať zbytočné veci

Myslite na to, čo je nevyhnutné pre obsah a funkciu na vašich web stránkach. Potom sa sústredte iba na tie veci a vynechajte všetko, čo priamo neprispieva buď k obsahu alebo funkcii. Pamätajte, že niektorý dizajn a grafické prvky budú mať priamy vplyv na čitateľnosť alebo použiteľnosť vašich web stránok.

Extrémny minimalizmus

Keď sa tvorí extrémne minimalistický dizajn, postupuje sa tak, aby sa po odpočítaní jednotlivých prvkov dizajn ešte správal funkčne. Keď je web stránka na pokraji rozbitia, viete, že ste dosiahli najminimalistickejší dizajn aký je len možný.

Každý detail hrá úlohu

V minimalistickom dizajne má každý detail veľký význam. Okraj okolo obrazu, paleta farieb, biele miesto, každá časť sa stáva dôležitá pre celkový vzhľad a dojem z web stránky , kde je málo prvkov. Premýšlajte o pocite, ktorý chcete dať návštevníkom na vašej stránke a potom sa rozhodnite pre detail, ktorý ten pocit dodá. Je tu stále priestor pre rôzne emócie založené na jednotlivých grafických prvkoch. Minimalistické web stránky sa môžu ľahko stať funky a moderné, svieže čisté, vyhradené a sofistikované, elegantné a rafinované.

Minimum farby

Farba nadobúda na význame v minimalistickom dizajne. Výber správnej palety farieb je dôležitý. Veľa dizajnérov sa rozhodne pre jednoduchú čiernu, bielu a/ alebo šedú paletu, ale minimalizmus má priestor pre akúkoľvek farbu dúhy.

Biely priestor je dôležitý

Biely (alebo negatívny) priestor je nosnou časťou kažého minimalistického dizajnu. To, čo vynecháte z dizajnu je rovnako dôležité ako to, čo dáte dovnútra. Biele miesto má zásadný význam pre zdôraznenie niektorých prvkov nad ostatnými. Biely priestor “robí” dizajn minimalistický do značnej miery.

Zdroj: Smashing Magazine

Tvorba loga na stiahnutie,logo zadarmo
Grafický design
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php