Prečo je výhodná reklama za klik – PPC reklama

Termín PPC reklama sa používa v súvislosti s reklamou na internete. Takáto reklama je charakteristická tým, že zadávateľ kampane platí len za návštevníkov, ktorí sa k nemu dostali prostredníctvom vopred definovaných odkazov na webových stránkach.

Neplatí za zobrazenie, ale iba za kliknutie na odkaz, ktorý ho vedie na definovanú webovú stránku.

Cena za PPC reklamu

Je úplne pod Vašou kontrolou. Môžete si nastaviť maximálnu cenu za klik a maximálny denný rozpočet. Celkovú výšku na reklamu teda vopred viete presne nastaviť.

Kde sa takáto reklama zobrazí

Odporúčame, aby bola zobrazovaná na takých stránkach, kde ich obsah priamo súvisí s inzerátom. Takémuto spojeniu textu s vhodnou reklamou sa hovorí relevancia reklamy. Napríklad na stránkach, ktoré sa venujú poradenstvu v oblasti stavebníctva by nebola príliš vhodná reklama na kaderníctvo. Vhodná relevancia reklamy a obsahu stránky sa dá dosiahnuť dvoma spôsobmi:

  • jeden spôsob ponúka reklama od spoločnosti E-target
  • druhý spôsob ponúka reklama Adwords umiestnená priamo vo vyhľadávači Google.com a partnerských stránkach spoločnosti Google

Každá z nich má svoje výhody a prednosti. Prednosť reklamy Adwords od Google je najmä v tom, že je umiestnená vo vyhľadávači – tam, kde mnoho návštevníkov hľadá konkrétny produkt. Zameriava sa na presne na to, čo užívateľ požaduje. V porovnaní s inými formami reklamy teda vykazuje omnoho vyššiu úspešnosť a hlavne merateľnosť.

Ako sa dá merať úspešnosť takejto reklamy

Sprevádzkovaním štatistického sledovania návštevnosti, jej zdrojov a rozboru návštevníkov môžeme presne vypočítať jej úspešnosť a návratnosť. Presne vieme povedať, koľko návštevníkov ste vďaka reklame získali a ak prevádzkujete eshop, vieme povedať aj koľko ste vďaka reklame zarobili. Návratnosť investícií takejto reklamy ( ROI ) vieme vypočítať presne ako nikdy predtým.

Ďalšie prednosti takejto reklamy

  • je zobrazovaná len tým užívateľom webu, ktorý hľadajú niečo podobne – je cielená kontextovo
  • zákazník môže ihneď na internete uskutočniť telefonát, objednávku – má okamžitý efekt
  • je presne merateľná
  • môže byť zobrazovaná len v danom meste, okrese, kraji, štáte a podobne – je cielená územne

Ďalšími prednosťami internetovej reklamy je presná merateľnosť účinnosti (už v priebehu reklamnej kampane) a okamžitý efekt – zákazník môže napr. realizovať nákup priamo od počítača. To Vám žiadne iné médium poskytnúť nemôže.

PR články ako SEO podpora - bude to mať zmysel v budúcnosti ?
E-commerce sprievodca - ako predať viac ? 2. časť.
Prečo je PPC reklama výborným obchodným kanálom.
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php