Prečo je PPC reklama výborným obchodným kanálom.

Dôvod pre zvolenie PPC reklamy

Čo je jedným z dôvodov pre silný rast záujmu o PPC reklamu ako reklamného kanálu? Vysoká miera návratnosti investície. PPC je jedným z najziskovejších reklamných a obchodných kanálov. Tento výhľad zdieľa väčšina online marketérov. Už v roku 2007 bola zaradená PPC reklama a email marketing ako dva kanály s vysokou mierou návratnosti investície na prvé priečky v online marketingu. Reklama za klik prináša vysokú návratnosť investícii.

PPC, alebo e-mail marketing ?

Keby ste si mali vybrať jedno, PPC alebo email marketing, ktoré by to bolo? Email marketing najlepšie pracuje s hotovým zoznamom klientov. Jeho vybudovanie však bude trvať a jeden zo spôsobov, ako ho vyhotoviť, je práve PPC. Ak nemáte dostatočný zoznam a nechcete nových zákazníkov, PCC reklama je lepšia.

Reklama za klik Vám pomôže nájsť problémy s vašimi Ponukami, Promo akciami, alebo web stránkami

Často odporúčame PPC pre nové web stránky. SEO zaznamenáva dlhodobý prínos a je to skvelá investícia pre vašu buduúcu hodnotu stránok, ale veľké výsledky prídu až po mesiacoch alebo rokoch. PPC zaznamená okamžité výsledky v premávke premávky na vašej web stránke a pomôžu vytvárať významný predaj už počas niekoľkých dní od spustenia. My odporúčame obe stratégie paralelne, práve kvôli ich možným výhodám z dlhodobého aj krátkodobého hľadiska. Ako náhle je zaznamenaná na vašej web stránke prevádzka, môžete vidieť, ako si stránky počínajú. Akých máte návštevníkov, aká je denná, mesačná prevádzka. Ako relevantná je návštevnosť webu, či budete potrebovať konverznú optimalizáciu alebo sa rozhodnete pre prehodnotenia stratégie, či ponuky služieb. Patrný nedostatok konverzií, alebo nízka miera konverzie dá množstvo podnetov pre PPC manažérov, aby zistili, čo je vlastne zlé na vašej web stránke. Nevýhoda začínajúceho webu zo SEO ale bez PPC je, že návštevnosť sa niekoľko mesiacov nedostane na dostatočné úrovne. Potom bude ťažké zistiť príčiny zlého konverzného pomeru, respektíve bude dlho trvať, kým sa dostanú signifikantné výsledky. Až niekoľko mesiacov.

PPC nie je vždy vhodná forma reklamy

Je pravda, že nie každá ponuka služieb, alebo produktov je pre webové stránky a určitú cieľovú skupinu ten ideálny cieľ pre marketing formou PPC reklamy. Nemôžete vždy predávať priamo online (pokiaľ nemáte napríklad e-shop), ale môžete formou PPC reklamy získať inú hodnotu. Napríklad vybudovať databázu zákazníkov pre e-mail marketing. Môžete zmerať hodnoty návštevnosti, môžete merať hodnoty zákazníka a sledovať ich návratnosť investície.

PPC kampaň, alebo optimalizácia pre vyhľadávače ?
Marketing pre malé firmy
Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 2.časť
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php