PPC reklama na Facebooku a na Google

Facebook reklama – prečo je výhodná

Na Slovensku je registrovaných takmer 1,9 milióna užívateľov. Celosvetovo je registrovaných okolo 767 miliónov obyvateľov sveta. Každý druhý používateľ sa prihlási na Facebook každý deň. Momentálne je najrýchlejšie rastúca skupina 35+ ročných.

Prečo je Facebook reklama výhodná pre váš online marketing?

 • Presné cielenie reklamy je umožnené na základe informacií o veku, pohlaví, vzdelaní, práci, záujmoch, ktoré vyplinili samotní používateľmi Facebooku.
 • Reálne výsledky sú zaručené tým, že svoju ponuku smerujete na používateľov, pre ktorých je naozaj relevantná a zaujímavá.
 • Máte možnosť kampaň neustále sledovať a optimalizovať
 • Možnosť používateľov pridávať osobné odporúčania „Páči sa mi to“ a tým zvýšiť jej dosah na okruh priateľov daného používateľa.

Z našich skúseností vieme, že dosah reklamy na cca. 60 000 používateľov Facebooku stojí 20€. Ešte o tom premýšľate ? Neváhajte !

Chcete aj vy uspieť vďaka Facebook reklame ? Zašlite nám svoj e-mail, alebo telefónne číslo, poradíme vám ako !

Ako robíme PPC reklamné kampane

Kľúčovým prvkom je nainštalovanie nástroja na sledovanie všetkých potrebných údajov o návštevníkoch vašich web stránok, či e-shopu. Pomocou neho budeme zároveň kampaň cielene vylepšovať. Vy získate prístup k týmto štatistikám a budete mať tak o  priebehu kampane okamžitý možný prehľad.

PPC reklamné kampane a externý konzultant

Kampaň vediete bez akýchkoľvek starostí a nutnosti zaškoliť seba, alebo vašich zamestnancov do teórie pre internetový marketing. Špecializujeme sa na túto činnosť a vedieme s vami pravidelné konzultácie, vďaka čomu máte neustály prehľad o reklamnej kampani.

PPC reklama a jej dolaďovanie

Analýza návštev je kľúčom k doladeniu kampane. Tá sa dá optimalizovať dvoma spôsobmi:

 • zistením detailných informácií o návštevníkoch a ich pohybe na web stránkach vám navrhneme niekoľko možnosti, ako návštevníkom uľahčiť cestu k tomu, aby sa stali zákazníkmi
 • vďaka detailným informáciám o tom, kto na váš web, či e-shop prichádza, odkiaľ prichádza, cez ktoré kľúčové inzerované slová sa k Vám dostal, dokážeme absolútne presne analyzovaťsprávanie návštevníka. Na základe presných podkladov vieme odporučiť, ktoré inzerované kľúčové slová sú pre vás naozaj dôležité, pretože prinášajú návštevníka, ktorý sa stane zákazníkom. A naopak, ktoré iba pohlcujú čiastky z vášho reklamného rozpočtu, pretože síce návštevník k vám zavíta, ale okamžite odchádza a nestáva sa zákazníkom. Výsledkom je vždy poradenstvo, ktoré sa zakladá na skutočných faktoch a nie odhadoch, ako pri tradičnej reklamy, ktorej prínos je takmer nemerateľný.

PPC reklama a jej cena

Skladá sa z dvoch súčastí

 • PPC reklama a čiastka za vedenie – ide o pravidelný mesačný poplatok za služby súvisiace s konzultáciou, nastavením, tvorbou, dolaďovaním  a zabezpečením všetkých potrebných náležitostí chodu kampane
 • čiastky na zakúpenie reklamného balíka – je výhradne určený na reklamný kredit a môžete ho minúť v priebehu mesiaca, alebo vám nespotrebovaný prechádza do ďalších období. Jeho výšku si určíte sami a takisto aj jeho “dobíjanie”

Veľmi pozitívnym faktom je, že z obnosu vášho reklamného balíka sa odpočítava suma až na základe kliknutia. Reklama na internete týmto spôsobom sa nazýva PPC reklamou (Pay Per Click). Neplatíte teda za zobrazenie inzerátu, ale platíte až vtedy, keď získate reálneho návštevníka vašich web stránok, či e-shopu.  Teda vtedy, keď je dokázateľne prejavený záujem o váš inzerát. Chcete realizovať takúto reklamnú kampaň ? Napíšte nám váš e-mail, poradíme vám !

PPC reklama- koľko stojí klik

Cena za jeden klik je veľmi variabilná premenná. Je výšku ovplyvňuje množstvo konkurentov, ktorí sa rozhodnú inzerovať na dané slovo, kvalita tohto slova, sila slova, nastavenie kampane a iné. Všeobecne sa dá povedať, že klik Vás bude stáť od 0,03€ do takmer 1€. My sa však snažíme o také nastavenia kampane, ktoré nepotrebuje inzerovať na drahé slová, napriek tomu však kampaňou získate prísun kvalitných návštevníkov. Jednoducho kvalitný internet marketing.

Návštevnosť webu, e-shopu a PPC reklama

Ako sa zmení návštevnosť web stránok pri nasadení PPC reklamnej kampane ? Pre jednoduchú odpoveď na túto otázku skúsme uvažovať o konkrétnych údajoch:

 • zakúpite si reklamný balík vo výške 200€
 • nech je priemerná cena za klik vypočítaná na 0,1€

Z reklamného balíka 200€ tým pádom získate 2000 návštevníkov. A pripomíname, že cielených návštevníkov ! Takých, ktorí k Vám prišli preto, lebo hľadali oblasť, produkty, alebo služby, ktoré na vašom webe nájdu.

Náklady a výnosy a PPC reklama

Aké budú náklady a aké vysoké budú výnosy pre PPC reklamné kampane ? Pre jednoduchú odpoveď na túto otázku skúsme uvažovať o konkrétnych údajoch:

 • zakúpite si reklamný balík vo výške 200€
 • nech je priemerná cena za klik vypočítaná na 0,1€
 • získate 1 zákazníka zo 100 návštevníkov
 • jeden zákazník si od vás objedná produkt, alebo produkty za 50€ (aj keď nepredávate tovar, nemáte eshop, môžeme definovať aj nefinančný prínos vo finančných hodnotách)
 • z 2000 návštevníkov získate 20 zákazníkov

Obrat vďaka reklame tak bude vo výške 1000€. Chcete aj vy zvýšiť návštevnosť, obrat, alebo počet zákazníkov takýmto spôsobom ?

Ako merať prínos a zisk PPC reklamy, keď nemám e-shop

Je zrejmé, že internetový marketing nieje určený len pre e-shopy. Zaplatiť si však PPC reklamné kampane a nemerať  prínosy, aj keď nie sú finančné, by bolo mrhaním peňazí. Vždy sa dá totiž nastaviť, kedy sa návštevník web stránky mení na “zákazníka” (napríklad, keď sa zaujíma o referencie a kontaktné informácie) a tiež sa dá nastaviť “finančný prínos” takéhoto “zákazníka” (napríklad ho môžeme nastaviť na fiktívny prínos 1€). Takéto nastavenia vám umožnia zmerať efektivitu a dolaďovať kampaň za behu, aj keď jej efekt priamo vo financiách nebude na prvý pohľad čitateľný.

Čo môže spôsobiť neúspech PPC reklamy

Nie vždy je úspech, či neúspech kampane jej vedenie. Medzi inými príčinami môže byť aj nevhodne spracovaná web stránka, jej kvalita, navigácia, použiteľnosť pre návštevníka, optimalizácia stránky a mnoho iných faktorov na konkrétnom webe, či eshope. Dôvodmi môžu byť aj nekvalitne pôsobiace fotografie, nezrozumiteľné texty, nekvalitné štruktúrovanie, alebo dlhá cesta od vstupu na stránku ku nákupu (najlepšie eshopy majú túto cestu maximálne na 2 kliky na stránke).

Práve preto sa našim klientom snažíme poradiť, ako sa uvedeným problémom vyhnúť ešte pred začatím kampane. K tomu slúžia aj ďalšie komplexné služby, a to hlavne SEO audit. Chcete aj vy uspieť vďaka internetovej reklame ? Zašlite nám svoj e-mail, poradíme vám ako !

Summary
PPC reklama na Facebooku a na Google
Article Name
PPC reklama na Facebooku a na Google
Description
Oslovením správnych ľudí zaručíte rast povedomia o značke, o Vašich produktoch. Lepšia propagácia je spojená aj so zvýšeným záujmom o ďalšie informácie o vašej ponuke, spoločnosti či eshope, čo Vás posunie o krok bližšie k úspešnému predaju Vašich produktov a služieb.
Author
Nerobte takto reklamu na Facebooku
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php