Optimalizácia stránok profesionálne – tipy pre zvýšenie návštevnosti

Optimalizácia web stránok do posledného detailu

V tomto článku sa budem venovať oblasti, ktorá vysoko vplýva na návštevnosť stránok z vyhľadávača Google. Ovplyvňuje ju najmä znenie titulky a popisu stránky. Viac sa dozviete po prečítaní článku.

Google ponúka výsledky vyhľadávania, v ktorých zobrazuje titulku a popis stránky. WWW stránky sa potom zobrazia podobne, ako vidno na priloženom obrázku.

Optimalizácia stránok – SEO do detailu

SEO konzutácia nespočíva len v činnostiach, ktorá privedie web na prvé miesta výsledkov vyhľadávania. Internetový marketing je predsa o tom, koľko návštevníkov prostredníctvom vyhľadávačov stránka získa. Oblasti webu, ktoré o tom rozhodujú, sú práve titulka a popis stránky.

Tvorba stránok a optimalizácia pre vyhľadávače v praxi – príklady

SEO je oblasť viac kvalitatívna a úplne jednoduchá. Chcete viac predávať ? Zamyslite sa a premýšľajte ako vaši zákazníci. Marketingové a internetové kúzla spočívajú v zdravom rozume. Pomôže tiež kvalitný CMS systém, alebo tiež nazývaný redakčný systém. Skúsme si situáciu ukázať na obrázkoch.

Príklad 1: hľadáme kuchyne na mieru – dobrý príklad na správne vyplnenie titulku webu a popisu webu – hľadané slovné spojenie je zvýraznené tučným písmom a začína hneď od počiatku titulky.  Popis stránok je vybratý s rozumom a vzbudzuje v potenciálnom návštevníkovi dôveru a chuť pozrieť si web dôkladne, pretože sa v ňom nachádzajú logické argumenty, ktoré sú dobre prezentované. Nachádza sa v ňom aj hľadané slovné spojenie.

Takéto vyplnenie si “pýta” kliknutie a prezretie stránok

Príklad 2: hľadáme interiéry na mieru – všimnite si dva vybrané výsledky vyhľadávania.  Ten vyššie zobrazený má dobre vyplnenú titulku aj popis. Podľa môjho názoru viac láka návštevníka na kliknutie, ako ten nižšie zobrazený. Popis toho druhého zvýrazneného výsledku vyhľadávania je bez vetných konštrukcií a neponúka tzv. “call to action” – u mňa nevzbudí stránka zvedavosť, aby som sa pozrel, čo ponúka firma, ktorú web prezentuje

Optimalizácia pre vyhľadávače – sústreďte sa aj na detaily

Na záver by som chcel uviesť, že pre úspech – rast návštevnosti – nestačí len dosiahnuť pozície na prvej stránke výsledkov vyhľadávania. Potrebujete zároveň presvedčiť potenciálneho návštevníka, aby klikol práve na vašu stránku. Ako to dosiahnuť ? Pokúste sa odhadnúť, čo potenciálnych návštevníkov presvedčí, aby otvorili práve vašu stránku. Máte na to naozaj len pár slov – v titulke webu a popise webu !

PR články ako SEO podpora - bude to mať zmysel v budúcnosti ?
Google, jeho fenomén, reklama a zaujímavé video
Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 1.časť
Marketing na internete Vyhľadávače
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php