Optimalizácia pre vyhľadávače – SEO – pre začiatočníkov 2.

Text

Optimalizovanie textu webu je dalším dôležitým krokom vyššieho poradia vo vyhľadávačoch. Vaša web stránka by mala obsahovať dostatok textu a mala by obsahovať každé z vašich kľúčových slov a kľúčových fráz používaných v rôznych variáciach. Kľúčové slová a kľúčové frázy , ktoré ste uviedli v meta značkách a v titulku webu, by sa mali nachádzať aj v texte, aby ste posilnili ich skutočný význam a dali vedieť vyhľadávaču, o čom v skutočnosti text je.

Tabuľky

Ak je váš web vyhotovený pomocou tabuliek, skúste umiestniť text nadpisu nad kód tabuľky. Ak toto nie je možné, ujistite sa, že ste zahrnuli kľúčové slová do ľavého horného rohu bunky tabuľky. Tá je robotmi čítaná prioritne a pomôže vo vyššom poradí vo vyhľadávačoch.

Základné návody ako optimalizovať pre vyhľadávače

Každý vyhľadávač je iný a má inú metodiku na radenie a vzhľadom na to aj vytvára rôzne poradie výsledkov vyhľadávania. Navyše, ich metodika riadenia sa mení veľmi často. Najlepšou možnosťou je optimalizovať web stránky podľa najlepších overených techník, napísať kvalitné texty a zaujať návštevníkov webu. Nie je potrebné umelo sa snažiť stoj čo stoj vyladiť a optimalizovať web  pretože ako bolo spomenuté, metodika vyhľadávačov pri generovaní výsledkov vyhľadávania sa mení. Tu sú niektoré základné pokyny, ktoré vám pomôžu pri optimalizácii vašich stránok:

Titulka webu <title> – by mala mať počet slov medzi piatimi a šiestimi

Alternatívny obsah <… alt=”…”> – alt značky by mali obsahovať pár významných kľúčových slov, ktoré sa týkajú daného elementu, obrázku a podobne

Hypertextové odkazy  <a href=””>…</a> – odkazy by mali obsahovať kľúčové slová stránky, na ktorú smerujú

Text v tele dokumentu – by mal obsahovať niekoľko kľúčových slov a spojení, v rôznych variáciách a skloňovaniach, frekvencia by mala byť okolo 3-8 %

Urobte si čas a optimalizujte každú zo stránok čo najlepšie, ako sa dá. Až budete spokojní s výsledkom, ručne predložte stránky hlavným vyhľadávačom. Alebo počkajte nejaký čas, vyhľadávacie roboty ich nájdu samé. Po zaindexovaní preverte poradie stránok vo výsledkoch vyhľadávania a ak nebudete spokojní, opäť vykonajte pár krokov optimalizácie.

Optimalizácia popísaná v tomto krátkom seriáli je iba optimalizácia na stránkach. Pre výraznejšie výsledky je potrebné sústrediť sa aj na optimalizáciu externého prostredia – budovanie reputácie webu, vytváranie linkového profilu a podobne. O tom bude článok niekedy v budúcnosti.

Prečo je výhodná reklama za klik - PPC reklama
Masívna registrácia do katalógov-má to zmysel ?
Čo je to vlastne internetový, alebo webový marketing ?
SEO-optimalizácia web stránok
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php