Optimalizácia pre vyhľadávače s marketingovým pozadím

Často počúvame, že je dôležité, aby sa na internetových stránkach nachádzali vhodné kľúčové slová. Dôležité je však vedieť aké sú to tie slová, kde by sa mali nachádzať a prečo by sa na stránkach mali vyskytovať. V tomto článku sa dozviete odpovede na tieto otázky, zároveň uvidíte niekoľko videí, ktoré budú nápomocné ešte viac, ako mnoho zbytočných slov.

Prečo by sa mali na internetových stránkach nachádzať kľúčové slová ?

Predstavte si, že ste spoločnosť, ktorá vyrába a predáva kuchynské linky, realizuje montáž kuchýň na mieru a vo všeobecnosti je vaším podnikaním výroba nábytku – kuchyne, kuchynské linky a doplnky do kuchyne. Ako vás nájde v tom množstve firiem, ktoré sa podobnej činnosti venujú, váš potenciálny zákazník ? Z veľkou pravdepodobnosťou otvorí stránku Googlu, a do vyhľadávania zadá napríklad slovné spojenie kuchyne na mieru, alebo kuchynské linky. Ak vaše internetové stránky obsahujú tieto slová, je pravdepodobné, že sa vo výsledkoch vyhľadávania budú nachádzať vaše stránky.

Odpoveď: Aby vaše stránky zákazníci našli v Googli (alebo v iných vyhľadávačoch) podľa kľúčových slov

Kde by sa mali kľúčové slová nachádzať ?

Už dávno neplatí, že kľúčové slová sa nachádzajú v značke KEYWORDS. Google túto značku úplne ignoruje. Google za kľúčové slová považuje tie slová, ktoré sa nachádzajú najmä v titulke dokumentu, v nadpisoch, v odkazoch (napríklad v menu, alebo v linkách), v texte, v alternatívnom texte pri netextových prvkoch (napríklad v obrázkoch), v názve súboru obrázka, v názve domény a inde, už s menším efektom významosti. Pozrime sa na to bližšie na nasledujúcom videu, ktoré demonštruje umiestnenie kľúčových slov.

Odpoveď: Kľúčové slová by sa mali nachádzať najmä v titulku dokumentu, v nadpisoch stránky, v texte stránky, v odkazoch, ktoré sa na stránke nachádzajú, v názve domény, v názve súborov, ktoré do stránky vkladáte, v alternatívnom texte obrázkov a inde – už však s menším efektom významnosti.

Ktoré kľúčové slová sú pre vás tie správne ?

Tie správne sú tie, ktoré vaši potenciálni zákazníci vkladajú do vyhľadávania ! A tie, ktoré budú hľadať aj v budúcnosti. Ako však zistiť, ktoré sú to ? Nápomocné vám iste budú niektoré nástroje, pomocou ktorých sa dozviete, ktoré slová v spojitosti s vaším podnikaním zákazníci hľadajú.

Odpoveď: Nástroj na hľadanie slov a príbuzných výrazov ponúka napríklad Google Keyword Tool, Trendy vyhľadávania zistíme na Google Trends, alebo na YouTube Trends, porovnanie vyhľadávania naprieč regiómni, produktami a časovými intervalmi ponúka Google Insight for search.

Určite existuje aj mnoho iných spôsobov, ako pomôcť internetovým stránkam v nájdení správnych slov a ich vhodného umiestnenia. Nie vždy to však postačí na umiestnenie na prvej stránke v Googli. Napríklad v prípade vysoko konkurenčného odvetvia takáto optimalizácia nebude vždy stačiť. Bude potrebné získanie dostatočného počtu externých odkazov na vaše internetové stránky. Napriek tomu sme však toho názoru, že výber vhodných kľúčových slov, ich správne umiestnenie dokážu urobiť doslova zázraky v posune na vyššie pozície vo vyhľadávačoch.

V ďalšom článku uvedieme návod, ako správne pracovať s nástrojmi na získavanie kľúčových slov.

Ako sú na tom vaše stránky ?

Eshop na Facebooku – ďalšie riešenie pre internetový predaj na sociálnej sieti
Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny
Ako robiť správne budovanie odkazov
Marketing na internete Video podpora
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php