Návštevnosť web stránok – bližší pohľad na správanie návštevníka

Videl som mnoho štatistických nástrojov na sledovanie návštevnosti. Môžem preto tvrdiť, že niektoré sú k ničomu. Najmä tie, ktoré za návštevníka považujú kohokoľvek, kto si vaše stránky prezrie. V tomto článku chcem predstaviť jeden dôležitý merateľný fakt – návštevník web stránok nie je ten, ktorý si vaše stránky otvorí a po 2 sekundách odíde sklamaný z nevkusu, alebo nedostatku informácií, ktoré hľadá. Návštevník web stránok je ten človek, ktorý u vás strávu aspoň 2 minúty, prezrie si služby a produktu, ktoré predávate a možno aj otvorí stránku kontaktov.

Ako zistiť, koľko návštev odchádza takmer okamžite ?

Je to veľmi jednoduché. S pomocou kvalitného štatistického nástroja. Najlepšie bude, keď túto možnosť ukážem na príklade. Štatistický nástroj, ktorý je prispôsobený na sledovanie tejto možnosti je aj Google Analytics.

Vstupná stránka je tá, ktorú návštevník zobrazí ako prvú pri vstupe na váš web. Nemusí to byť hneď domovská stránka (napríklad http://plamenia.com) ale napríklad stránka, kde píšem o optimalizácii pre vyhľadávače (napríklad http://plamenia.com/optimalizacia-pre-vyhladavace-s-marketingovym-pozadim). Ak sa mu obsah, ktorý vidí nepáči a odchádza hneď preč bez toho, aby klikol na inú stránku vášho webu, tento odchod spôsobí zvýšenie takzvanej Miery odchodu zo vstupnej stránky.

Príklad 1 – stránka, ktorá “núti” takmer každého návštevníka “pozrieť sa ďalej”

Príklad 2 – stránka, ktorá takmer polovicu návštevníkov odradí

Snahou každej firmy by malo byť – udržať návštevníka pri každej návšteve. Asi by sa vám nepáčilo, aby k vám zákazník do kamennej predajne vstúpil a hneď odišiel. Bez akejkoľvek otázky, len by sa rozhliadol a opustil priestor. Predpokladám, že by ste robili všetko pre to, aby ste zistili príčinu. A následne ju odstránili.

Ako je to so zisťovaním príčiny odchodov návštevníkov na webe ? Chcete vedieť viac ? Rozhodnite sa pre diagnostiku web stránok zdarma ! Prečítajte si o nej viac na stránke diagnostika návštevnosti web stránok.

Vložte svoj e-mail, alebo telefónne číslo ! Získate od nás analýzu zdarma.

Eshop na Facebooku – ďalšie riešenie pre internetový predaj na sociálnej sieti
E-commerce sprievodca - ako predať viac ? 2. časť.
Čo sa dá dozvedieť o návštevníkoch webových stránok
Analýza a rozbor návštevnosti Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php