Google Adwords reklama

Google reklama

Nepáči sa Vám, že pri vyhľadávaní Vašich produktov a služieb v Googli výsledky vyhľadávania nezobrazia váš web ani na 50-tom mieste ?

Je nespochybniteľné, že mnohí vlastníci internetových stránok si uvedomili, že nestačí iba web stránky vlastniť. Omnoho dôležitejšie je získavať nových návštevníkov, udržať ich a v najlepšom prípade ich návštevu premeniť na obchod.

Výhodný systém platenia za Google reklamu

Za reklamu zaplatíte len vtedy, keď potenciálny zákazník na reklamu klikne. Je to systém PayPerClick (PPC) – zaplatíte až za klik. V žiadnom prípade teda neplatíte za zobrazovanie reklamy, ale za klik na vašu stránku.

Čo je to PPC reklama ?

Vysvetlenie tohto termínu získame preložením skratky v anglickom znení Pay Per Click – reklama účtovaná za klik. Nie za zobrazenie.

  • okamžite prvé pozície vo vyhľadávačoch Google, Zoznam, Azet, Centrum
  • reklamu, ktorá je cielená na konkrétne vyhľadávané slová, a dokonca aj lokalitu (štát, mesto)
  • štatistiku o efektivite a návratnosti vynaložených financií
  • presnú vedomosť o tom, akých návštevníkov vám reklama prisiesla, koľko z nich sa stalo zákazníkmi
  • presnú informáciu o tom, koľko ste vložili a koľko ste zarobili (alebo koľko ste získali nefinančných cieľov)
Audit Adwords ZDARMA

Správna starostlivosť o Adwords kampaň

Úspešná reklamná kampaň Google AdWords rozhodne nie je jednorazovou záležitosťou. Aj keď si dáte veľa práce s nastavením prvej kampane a na nič nezabudnete, to hlavné ešte len začína. Veľa zmien môžete vykonať až v okamihu, kedy kampaň otestujete a zistíte, ako sa správa. Inak povedané, ak chcete s Google AdWords inzerovať úspešne a hlavne zárobkovo, musíte sa tomu venovať celú dobu, čo vám kampaň beží.

Len 50% užívateľov sa do svojho AdWords účtu prihlási každý týždeň a polovica z nich urobí v kampaniach nejaké zmeny. Pritom úspešná AdWords kampaň rozhodne nie je jednorazovou záležitosťou.

Nastavenie kľúčových slov

V tejto oblasti sa robia chyby veľa často a stojí veľa peňazí. Po založení novej kampane zostanú kľúčové slová bez povšimnutia maximálne tak jeden deň.

Kľúčové slová, u ktorých aj po týždni svieti nízky počet vyhľadávaní, bez milosti zmažte. Google veľmi dobre vie, čo ľudia hľadajú a čo nehľadajú.

Kľúčové slová, ktoré dlhodobo neprináša konverzie, nemusíte vždy hneď zmazať.

Často môžete zistiť, že ste kľúčové slová nastavili príliš obmedzene, takže budete chcieť rozšíriť ich počet alebo upraviť možnosti zhody kľúčových slov, alebo ich vylúčenie.

Zobrazované reklama

Na reklamách je dobré tiež pracovať nepretržite. Rozumný prístup je mať v každej reklamnej skupine dve reklamy, ktoré budete neustále testovať. Akonáhle zistíte, ktorá z týchto dvoch reklám si vedie horšie, nahradíte ju novou a tak stále dokola. Vždy urobte len jednu zmenu a vyskúšajte, inak nebudete vedieť, prečo si nová reklama vedie lepšie alebo horšie.

Meranie výkonnosti

Ako viete, či sa Vám používaní Google AdWords vôbec oplatí? Máme na to niekoľko ukazovateľov.

Mali by ste hneď pri spustení kampane vedieť, čo je konečným cieľom a koľko ste za to ochotní zaplatiť. Predať ? Napísať e-mail, stiahnuť súbor, otvoriť konkrétnu stránku ?

Budete chcieť sledovať aj mieru preklikov, cenu za klik, celkový denný, mesačný rozpočet, počet návštev a mnoho iného.

Je vaša kampaň nastavená správne ?

Ak ste si nei na istom, audit Google Adwrods kampne vyhotovíme za vás zdarma !

Máte záujem o viac informácií ? Pošlite nám telefón alebo e-mail.


Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php