Masívna registrácia do katalógov-má to zmysel ?

So záujmom som si prečítal článok Miroslava Stiburku – V čom sa líšia českí SEO konzultanti od britských. V krátkosti uvediem hlavnú myšlienku.

Bol urobený výskum – koľko spätných liniek je potrebné, aby sa web umiestnil na 1. mieste na isté hľadané kľúčové slovo.

  • Na stránku, ktorá sa umiestnila vo vyhľadávači Google.co.uk na 1. mieste na kľúčové slovo ´perfume´ vedie cca 5000 spätných odkazov.
  • Na stránku, ktorá sa umiestnila vo vyhľadávači Google.cz na 1. mieste na kľúčové slovo ´perfume´ vedie cca 1 280 000 spätných odkazov.

Čo by to asi mohlo signalizovať ? Autor udáva svoje domienky:

  1. asi je český trh väčší, keď web potrebuje toľko spätných odkazov ? (súhlasím s autorom, samozrejme scestné)
  2. iný biznis model a iná stratégia ? (rovnako súhlasím s autorom, blbosť, Google ma predsa všade rovnaký mechanizmus vyhľadávania a radenia webov)
  3. naivita linkbuilderov a doslova hon na spätné linky ! (súhlasím s autorom, k tomu sa prikláňam)
  4. asi nejde o prirodzenú tvorbu spätných liniek ! (súhlasím, ťažko vysvetliť najmä pätičkové neprirodzené odkazy)

Opäť si dovolím vrátiť sa ku WordCamp San Francisco 2009, kde vo svojej prednáške Matt Cutts nazýva snahu a tvorcov takýchto praktík ako BO – backlink obsession.

S trochou vtipu poznamenávam, že Google nieje nastavený na BO, ale na to, že je ste (a Váš web) relevantný a máte reputáciu – a to sa zďaleka nedá dosiahnuť naháňaním zbytočných spätných liniek niekde v zapadnutých katalógoch. Ide to iba tým, že píšete obsah, ktorý je zaujímavý, neustále s novými prídavkami a získa si svojich stálych čitateľov. Prirodzený linkbuilding sa nedá ničím nahradiť ! Navyše, koľko času a peňazí asi stálo úsilie vybudovať 1 280 000 liniek ? 🙂

Optimalizácia pre vyhľadávače - SEO - pre začiatočníkov 2.
Optimalizácia - SEO - pre začiatočníkov 1.
Prečo je výhodná reklama za klik - PPC reklama
SEO-optimalizácia web stránok
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php