Marketing pre malé firmy

Ako za malý finančný obnos získať široké spektrum zákazníkov.

Rovnako tak sa dozviete pravdivé informácie o tom, ako to v skutočnosti je z reklamou na internete.

Ak ste otvorili tento článok, predpokladám, že podnikáte v menšom rozsahu a hľadáte spôsob, ako svoje produkty, či služby propagovať na internete. Skutočne vám internet pomôže pri podpore ? Stoja vynaložené náklady za to, aby ste ich použili na reklamu na internete ?

Ako sa robí marketing dnes

Mnoho slovenských firiem je zvyknutých na formu propagácie v regionálnych médiách, v reklamných novinách, či v letákoch. A skutočne do tejto formy investujú nemalé peniaze. Tento spôsob im zaruči, že sa informácie o ich produktoch a službách dostanú do rúk ich potenciálnych zákazníkov.

Na druhej strane, internet sa môže zdať taký veľký, že ide z neho strach. Strach z toho, že sa informácie o lokálnom podnikaní dostanú všade do sveta, len nie do malého mesta, kde má firma sídlo. To sú fakty, ktoré nepoprieme. A mám s nimi skúsenosť aj ja. Nehovoriac o tom, že mnohí majitelia firiem nerozumejú tejto forme propagácie a tak nejako ju apriori odmietajú.

Argumenty za a proti internetovej reklame

Uvediem niektoré argumenty, ktoré môžu malú firmu a jej majiteľa odrádzať od reklamy na internete:

 • Je to drahé
 • Nerozumiem tomu, nemám nad tým kontrolu
 • V našom meste ľudia cez internet nehľadajú moje služby
 • Ja sa v tom nevyznám a nemám čas si to naštudovať, nebudem to teda robiť

A teraz poďme na fakty, ktoré sú pravdivé:

 • Je to drahé ? – Vedeli ste o tom, že môžete nastaviť rozpočet na 3€ denne ? Alebo napríklad na maximálne 100€ mesačne ?
 • Nerozumiem tomu, nemám nad tým kontrolu – Vedeli ste, že v kampani si môžete nastaviť také veci, ako sa nedajú v žiadnych reklamných novinách ?
 • V našom meste ľudia cez internet nehľadajú moje služby – Vedeli ste, že takmer každé 4 hľadanie v Googli obsahuje hľadanie firmy v konkrétnom meste, či obci ?
 • Ja sa v tom nevyznám a nemám čas si to naštudovať, nebudem to teda robiť – Vedeli ste o tom, že služby vedenia kampane si môžete objednať lacno od externej firmy ?

A navyše

 • Inzerovať môžete v konkrétnej oblasti, v meste, či obci, nie celosvetovo
 • Platíte len vtedy, keď niekto na vašu reklamu klikne, nie za zobrazenie reklamy
 • Vaša reklama sa zobrazí len pri hľadaní konkrétnych slovných spojení
 • Váš rozpočet si nastavíte podľa potreby, hoci aj za 3€ denne

Výhody internetovej reklamy

Reklama na internete má však okrem tohto aj výhodu oproti reklamným letákom. Tých treba vytlačiť veľkú kopu, kým zasiahnu to správne publikum. Internetová reklama je ponúknutá len tým užívateľom, ktorí hľadajú práve to, s čím sa spája vaše podnikanie. Je neuveriteľne adresná ! Ak teda niekto na Googli hľadá reštauráciu v Prievidzi, nebude mu ponúknutá výroba stoličiek v Košiciach. Internetová reklama má pred vytlačenou ešte jednu výhodu. Budete mať prístup k dátam o tom koľko ľudí navštívilo vaše web stránky, odkiaľ prišli a čo najviac ich na vašom webe zaujalo. Takto jednoducho dokážete do posledného centu zistiť, či sa vám takáto forma reklamy opláca. Takéto informácie nikdy nezískate z tlačenej reklamy. Vaše otázky o internetovej reklame rád zodpoviem. Prosím, uveďte svoj e-mail, dostanete odpovede.

Google, jeho fenomén, reklama a zaujímavé video
Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 1.časť
Prečo je výhodná reklama za klik - PPC reklama
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php