Marketing na Facebooku – prípadová štúdia

Existuje naozaj reálny prínos z Facebooku ? Využijú naozaj firmy jeho silu a virálny marketing, ktorý Facebook umožňuje ? V tomto článku sa dozviete niekoľko zaujímavých faktov o tom, že Facebook je naozaj nástrojom, ktorý pomôže predstaviteľom firmy zviditeľniť sa v prostredí internetu.

Cieľom každej firmy, ktorá sa prezentuje na internete je, aby boli jej internetové stránky navštevované – aby bolo meno firmy, jej produkty a služby v povedomí trhu. Rast návštevnosti je možné zabezpečiť niekoľkými spôsobmi. Napríklad ide o reklamu za klik, optimalizáciu pre vyhľadávače, ale prečo nevyužiť aj potenciál Facebooku ? Pre firmu, ktorá zabezpečuje ozvučenie akcií, organizuje kultúrne a spoločenské podujatia, zabezpečuje ozvučenie a moderovanie svadieb, stužkových slávností a akcií podobného druhu sme realizovali internetové stránky.

Po konzultáciách o propagácii a marketingu na internete sme web upravili tak, aby zaujímavý obsah bolo umožnené návštevníkom zdieľať v ich profile na Facebooku. Rovnako tak sme začali s aktívnou komunikáciou a šírením mena firmy prostredníctvom ich firemnej stránky na Facebooku. Výsledky sa samozrejme dostavili.

Na nasledujúcich obrázkoch je možné zistiť, ako konkrétna propagácia stránok Zvuk a Hudba.sk dopadla a ako sa vyvíja.

Chcete aj Vy získať zákazníkov takýmto spôsobom ? Uveďte svoj e-mail a my sa vám budeme venovať.

Rast návštevnosti

Na tomto zábere je viditeľné, že štart internetových stránok bol v mesiaci jún 2009. Až do mesiaca augusta 2009 nebola realizovaná žiadna kampaň na propagáciu mena a služieb spoločnosti. Návštevnosť sa v tej dobe pohybovala v rozmedzí od 0 do 60 návštevníkov týždenne. Ako je vidno, aktívna kampaň, optimalizácia pre vyhľadávače a komunikácia na Facebooku zabezpečili spolu rast návštevnosti, ktorý pokračuje neustále. V dnešných číslach to znamená, že internetové stránky spoločnosti navštevuje týždenne do 500 návštevníkov. To je veľmi sľubné číslo, ktoré sa odráža v raste obratu spoločnosti z poskytovaných služieb.

Chcete sa dostať do povedomia viac, ako doteraz ? Uveďte svoj e-mail a my sa vám budeme venovať.

Návštevnosť s Googlu – vyhľadávačov

Ak by sme sa zamerali len na návštevníkov, ktorí prichádzajú na stránky firmy len prostredníctvom vyhľadávačov, zistíme nasledovné údaje. Od počiatku štartu internetovej prezentácie je zaznamenaný neustály rast, ktorý je v súčasnosti na úrovni do 150 návštev týždenne. Optimalizácia stránky bola jednoduchá a výsledky sa prejavili veľmi pozitívne. Rast návštev neustále pokračuje a stránka sa zobrazuje na prvých miestach v Google napríklad na veľmi hľadané slovné spojenie Ozvučovanie akcií.

Rast návštev zaujíma aj vás ? Uveďte svoj e-mail a my vás budeme kontaktovať.

Facebook marketing návštevnosť

Pozrime sa teraz na to, čo prinieslo úsilie, ktoré sme venovali Facebook kampani a aktívnej komunikácii, ktorá mala za cieľ zviditeľniť meno nášho klienta. Od začiatku aktívnej kampane v mesiaci august 2009 sa teraz návštevnosť, ktorú prináša Facebook pohybuje týždenne do 230 návštevníkov a neustále rastie.

Záverečná správa

Ako vidno z uvedených obrázkov, marketing na internete prináša veľmi priaznivé výsledky. 500 návštev týždenne je toho dôkazom. A komunikácia na Facebooku je spôsobom, ako si udržať a získať zákazníka.

Chcete aj Vy získať zákazníkov takýmto spôsobom ? Uveďte svoj e-mail a my sa vám budeme venovať.

Nerobte takto reklamu na Facebooku
Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny
Ako robiť správne budovanie odkazov
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php