Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 2.časť

V dnešnom článku chcem ukázať, ako sa dá prepojiť svet e-shopu so svetom Facebooku – sociálnou sieťou a aké to má výhody. V článku, v ktorom som nedávno písal o tom, ako sa dá predávať tovar na internete inak, ako cez klasické riešenie, ktoré ponúka e-shop, som predstavil niekoľko možností. Šlo o predaj prostredníctvom aplikácie špeciálne vyvinutej a naprogramovanej pre Facebook. Napríklad Flash verzia aplikácie simulujúcej e-shop. Tiež som ukázal, ako je možné pomocou takzvanej Shop tab zriadiť e-shop priamo na Facebooku.

E-shop na Facebooku a viacero možnosti

Existuje viacero spôsobov, ako na Facebooku e-shop spustiť. Rozhodnite sa aj vy pre riešenia pre Facebook e-shop od nás. Jednoducho pre Vás pripravíme jedinečný predajný kanál. Vložte svoje telefónne číslo, alebo e-mail, budeme Vás kontaktovať s detailnými informáciami.

Aké je naše riešenie ?

 • stačí jednoduché prepojenie Vášho e-shopu (XML) s Facebookom
 • nasaditeľné už do 3 dní
 • žiadna práca navyše
 • žiadne nahadzovanie produktov
 • žiadne pridávanie fotiek
 • systém automaticky vygeneruje do Facebooku produkty a kategórie
 • jednoduchá identifikácia návštevníka, ktorý prišiel cez Facebook

Koľko to stojí ?

 • nasadenie systému – fixná platba 79€
 • mesačná platba už od 9€

Mnoho obchodníkov zaviedlo takzvaný Facebook Connect, v úsilí skombinovať výbornú možnosť, ktorú ponúkajú sociálne siete v kombinácii s predajom cez internet. Umožňuje ich zákazníkom zdieľanie zážitkov a skúseností z nakupovania v ich e-shope. Ako je to možné ? Systém umožní prihlásenie sa do e-shopu prostredníctvom Facebook ID – a tým môžu prihlásení užívatelia využívať možnosti ako sú vidieť prehľady produktov a komentáre k nim, ktoré napísali ich Facebook-ovskí priatelia. Takisto je možné zhliadnuť komentáre o procese a komforte pri rozhodovaní o kúpe a pri platení.

Chcete aj Vy skúsiť e-shop na Facebooku ? Vložte svoj e-mail, alebo telefónne číslo, budeme Vás informovať o možnostiach.

Ako to funguje ? Ak ste počuli o skratke API (ide o abstrakciu, ktorá definuje a popisuje rozhranie pre interakciu s množstvom procedúr, funkcií ktoré môže programátor využívat). V tomto prípade e-shop predajcu využíva možnosti, ktoré ponúka Facebook.

Tu uvádzam zoznam niektorých stránok, ktoré využívajú API pre prepojenie s Facebookom. Možno vám zhliadnutie ponúkne niekoľko nápadov, čo ďalej.

Facebook Connect je mohutný set API, ktorý umožňuje užívateľom doslova priniesť svoju identitu kdekoľvek. Na akúkoľvek stránku, ktorá umožňuje prihlásenie prostredníctvom Facebook ID.  Potom môžu byť užívatelia dosiahnuteľní aj s ich :

 • Identitou: menom, fotografiami, udalosťami a mnohým ďalším
 • Sociálnou aktivitou: priateľmi a pripojeniami
 • Pohybom: aktivitou, distribúciou a integračnými bodmi vo Facebooku ako sú sledovanie diskusií, písanie nového obsahu

Tieto informácie môže vlastník stránky o každom užívateľovi, ktorý sa pripája pomocou Facebook ID využívať a ponúkať mu taký obsah, ktorý je pre neho vhodný. Rovnako tak užívateľ môže zverejňovať obsah ponúkaný stránkou alebo e-shopom obchodníka na svojom Facebook účte. Marketing, ktorý vlastne robí namiesto obchodníka užívateľ.

Optimalizácia stránok profesionálne - tipy pre zvýšenie návštevnosti
Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny
Čo je to vlastne internetový, alebo webový marketing ?
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php