Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 1.časť

Viete o tom, že by ste namiesto e-shopu mohli predávať tovar na internete aj inak ? Poznáte Facebook ako sociálnu sieť, ktorá sa označuje mnohými termínmi a spája so slovami ako účet, priatelia, skupiny, fanstránky a podobne ? Odteraz budete poznať Facebook aj ako platformu pre predaj. Áno, skutočne, Vaši zákazníci si budú môcť objednať čokoľvek od Vás a to aj bez toho, aby opúšťali ich obľúbené sociálne “ihrisko”.  A prečo predávať na Facebooku ? Má to vôbec zmysel ? Nech sa páči, prečítajte si viac, alebo si prezrite katalóg e-shopu na Facebooku – BLUKART !

Aké je naše riešenie ?

 • stačí jednoduché prepojenie Vášho e-shopu (XML) s Facebookom
 • nasaditeľné už do 3 dní
 • žiadna práca navyše
 • žiadne nahadzovanie produktov
 • žiadne pridávanie fotiek
 • systém automaticky vygeneruje do Facebooku produkty a kategórie
 • jednoduchá identifikácia návštevníka, ktorý prišiel cez Facebook

Koľko to stojí ?

 • nasadenie systému – fixná platba 0€ – teraz akcia !
 • mesačná platba už od 6€

Viac na www.FacebookEshop.eu

E-shop na Facebooku a viacero možnosti

Existuje viacero spôsobov, ako na Facebooku e-shop spustiť. Rozhodnite sa aj vy pre riešenia pre Facebook e-shop od nás. Jednoducho pre Vás pripravíme jedinečný predajný kanál. Vložte svoje telefónne číslo, alebo e-mail, budeme Vás kontaktovať s detailnými informáciami.

Trošku z histórie, ako vlastne vznikli realizácie e-shopu na Facebooku

Na začiatku boli Facebook reklamy

Táto priamočiara možnosť Vám umožňuje nalákať užívateľa Facebooku. Kliknutím sa dostane na Váš e-shop, kde môže vykonať objednávku. Opúšťa však platformu Facebooku.

Neskôr prišli Fan stránky

V súčasnosti je to takmer povinná výbava každého predajcu na internete. Uvádza sa, že až 99% predajcov má, alebo plánuje mať fan stránku na Facebooku. Takže pokiaľ nechcete byť mimo hry, zriaďte si ju. Fan stránky, dokážu zvýšiť povedomie a informujú verejnosť o Vašej značke a biznise. A navyše, môžu byť využité ako ako jedna z foriem marketingu. ( s mnohými článkami, vytvorenými v rôznych skupinách, ktoré obsahujú aj linky smerujúce na Váš e-shop – tak, ako som to popisoval v článku Ako Vám Facebook prinesie množstvo zákazníkov) Avšak, táto forma marketingu vyžaduje obrovské úsilie. Prečo ? Uvediem tri hlavné dôvody:

 • ako nijaký iný marketingový nástroj vyžaduje veľké úsilie a mnoho ľudí pracujúcich na fan stránke
 • je potrebné, aby stránka obsahovala veľkú skupinu fanúšikov ( alebo, ak máte účet, tak aby Vami vytvorená skupina mala veľa fanúšikov)
 • je potrebné, aby ste neustále vyvíjali úsilie a rôznymi spôsobmi pripomínali fanúšikom, že sa im oplatí zostať fanúšikmi

Avšak ani to Vám nezaručí, že že fanúšik klikne na Vami predložený link, ktorý smeruje do Vášho e-shopu.

Dobrý bol aj nápad vyvinúť aplikáciu ako virtuálny e-shop

Niektorí predajcovia sa rozhodli ísť touto cestou. Tak, ako sú vo Facebooku naprogramované rôzne hry, súťaže a aplikácia – väčšinou vo Flashi. Užívatelia sa môžu v tejto aplikácii pohybovať ako v klasickom e-hope, vybrať si produkty a nakúpiť. Nákup však prebieha mimo Facebooku – na zabezpečenej linke – máme rôzne banky, takže na rôznych Pay systémoch – TatraPay, SporoPay,VubPlatby a mnohé iné. Je preto potrebné opustiť Facebook na dokončenie transakcie. Neviem, ako vy, ale mnoho užívateľov už skutočne otravuje to množstvo aplikácií, ktoré každodenne stretávajú na “stene”. Každú z nichje nutné povoliť a dokonca možno aj poskytnúť povolenie zdieľanie e-mailovej adresy. Preto mnoho užívateľov aplikácie jednoducho ignoruje. Až na pár výnimiek, a to sú takmer na 100% zábavné inovatívne hry. E-shop aplikácia neuspeje, to je môj názor.

A teraz tu máme e-shop riešenie na Facebooku

Existujú dve možnosti, ako mať e-shop priamo na Facebooku. Dnes popíšem tú prvú a niekedy nabudúce v druhej časti uvediem druhý spôsob. Druhý spôsob umožňuje registrovaným užívateľom vášho e-shopu, alebo stránky priniesť jeho obsah na Facebook a zverejniť ho všetkým jeho priateľom.

Zatiaľčo horevedené metódy marketingu pomôžu skôr v rozšírení povedomia o Vašich produktoch, virálny marketing rozšíri informácie o Vás ďalej, než len primárnym zákazníkom, zvýši návštevnosť Vašich web stránok a celkovú predajnosť, iba možnosť, ktorú teraz predstavím, dokáže viac. Bez toho, aby Váš zákazník musel opustiť Facebook, môže priamo tam vykonať transakciu.

Pozrite si príklad table E-shop istého kvetinárstva. Shop tab na ich fan stránke prináša zákazníkom možnosť nákupu priamo na Facebooku. Nie je potrebné povoľovať prístup k aplikácii, ani opúšťať  Facebook. Objednávací proces je jednoduchý a rýchly. Proces platenia je zabezpečený od VeriSign. Keďže táto tabla je vo forme widgetu vo Facebooku, postráda na neštastie protokol https://… A ak by ste chceli vedieť, kto vyvinul túto drobnosť – bola to spoločnosť Alvenda.

Existuje však aj iný Shop tab, ktorý nie je potrebné objednávať a vyvíjať s externou spoločnosťou. Ponúka zákazníkom podobné prostredie, ako to, ktoré ste mohli preveriť u spomínaného kvetinárstva 1-800-flowers.  Zmienku o ňom nájdete na rôznych zdrojoch. Napríklad aj na Facebooku, alebo aj na ich vlastnej stránke ShopTab. Dozviete sa mnoho zaujímavých informácií ako takýto e-shop na Facebooku rozbehnúť, ako importovať produkty, prevádzkovať, predávať a mnoho ďalšieho. Chcete vedieť, čo Vás to bude stáť ? 7 € mesačne.

Tak čo poviete ? Má budúcnosť takáto forma predaja na sociálnych sieťach ? Alebo je to len jedna zo slepých uličiek a vždy bude prevažovať predaj cez tradičný e-shop ? V každom prípade, je to jedna z možností predaja. Má svoje výhody a nevýhody, budúcnosť však ukáže viac. Ak by ste chceli vedieť viac, pretože Vás takáto forma predaja zaujala, alebo dokonca by ste chceli začať prevádzkovať takúto formu predaja , pošlite nám Váš e-mail, poradíme Vám. Nabudúce napíšem o druhej forme predaja priamo cez Facebook.

PPC kampaň, alebo optimalizácia pre vyhľadávače ?
Marketing na Facebooku - prípadová štúdia
Facebook je lepší ako firemný web
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php