Máte nápad a chcete ho uviesť do života ? Projekt, ktorý vám dlho nedá spávať a hľadáte dodávateľa ?

Na úvodnej schôdzke sa pýtame klientov, čo je, alebo bude jadrom ich podnikania a kam ich firma smeruje. Odpovede sú dôležité pri úvahách, ako najlepšie navrhnúť nový web a celý internet marketingový mix. Avšak len málo klientov dokáže odpovedať stručne a zrozumiteľne. Nemajú totiž jasne definovanú misiu a víziu.

Význam misie a vízie

Misia a vízia sú termíny pochádzajúce z oblasti strategického plánovania. Obvykle ide o stručný interný dokument popisujúci poslanie a hlavné ciele firmy. Pri akomkoľvek rozhodovaní možno s definíciou misie a vízie porovnať zvažované varianty, čo vedenie firmy aj radovým zamestnancom pomáha udržať vytýčený smer. Znalosť misie a vízie medzi zamestnancami tiež zvyšuje motiváciu, pretože vytvára pocit spoluzodpovednosti.

Vložte svoj e-mail, alebo telefónny kontakt, zodpovieme na vaše otázky !

Využitie misie a vízie na internete

Je zrejmé, že v internetovom marketingu sa misie a vízie uplatňujú predovšetkým pri plánovaní koncepcie webu a pri definícii jeho komunikačnej stratégie. Pretože sa misie a vízie zvyčajne týkajú celej firmy, mali by byť východiskom, od ktorého sa odvíjajú ďalšie kroky. Preto by ste definíciu misie a vízie mali poznať skôr, než oslovíte svojho web developera či internetového konzultanta.

Hoci išlo pôvodne o interný dokument, dnes býva prehľadne štruktúrovaná stránka “Misia, vízia a hodnoty” často vkladaná na firemný web miesto skôr tak obľúbených rozprávanie typu “Kto sme”. Je to trochu móda, ale firma tak zároveň dáva najavo, že má vo svojej orientácii jasno.

Projektový manažér – konzultant sa vyplatí

Plánovanie bohužiaľ patria k činnostiam, ktoré nevytvára jasne viditeľné hodnoty. Aj tak ide o dôležitú súčasť projektu. Predstavte si realizáciu domu za 100.000 €. Najmenej dvadsatinu jeho ceny dáte práve za plánovanie. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorým je ľúto investovať do toho istého 100€. Podceňujú význam plánovania a v neskorších fázach projektu sa im to vypomstí.

Pravdou je, že aj napriek dôkladnej analýze bude treba hotový projekt ďalej ladiť. Akonáhle v dome bývate, rýchlo prídete na ďalšie nedostatky. Architekt (a rovnako aj konzultant pre internet marketing) vás len ušetrí zbytočných chýb. Stačí, že už je urobili druhí.

Preto majú konzultácie a analýzy pre internet marketing tak vysokú návratnosť investícií – je to lacnejšie, než neskôr hotový web upravovať či meniť marketingový mix.

Výberové konanie býva najlepším spôsobom, ako získať kvalitného a pritom lacného dodávateľa pre realizáciu webového projektu. Oslovenie dodávatelia jednoducho dielo naceňte a vy si potom vyberáte podľa navrhnutej ceny, referencií a ďalších parametrov. Platí to však len za predpokladu zrozumiteľného a jednoznačného zadania a dostatku skúseností k porovnaniu kvality jednotlivých ponúk.

Služba spravidla zahŕňa

 • prípravu či korektúry súťažných podkladov
 • definíciu jasných kritérií pre výber dodávateľa
 • oslovenie vybraných dodávateľov
 • konzultáciu pri výbere konkrétneho dodávateľa
 • poradenstvo pri odovzdávaní projektu dodávateľovi
 • organizovanie výberových konaní zvyčajne nadväzuje na analýzu informačnej architektúry a jej predchádzajúce plánovanie internetovej stratégie.

Úlohou informačnej architektúry je organizácia a usporadúvanie informácií. Zjednodušene možno povedať, že na internete slúži informačná architektúra na navrhovanie čo najintuitívnejšieho rozhranie medzi návštevníkom, obsahom webu a jeho ovládaním.

V praxi to znamená predovšetkým sprostredkovanie informácií takým spôsobom, aby čo najľahšie dochádzalo k plnenie obchodných cieľov webu (napr. predať tovar, doviesť návštevníka k objednávke …). Zároveň musia web umožňovať plnenie čiastkových cieľov jednotlivých návštevníkov (napr. zistiť informáciu o tovare, zistiť cenu …).

Vložte svoj e-mail, alebo telefónny kontakt, zodpovieme na vaše otázky !

Prečo sa vám spolupráca oplatí

 • vďaka svojim znalostiam internete máme lepšie predpoklady rozpoznať a odporučiť skutočne kvalitnú prácu
 • jasné zadanie vám ušetrí zbytočné nedorozumenia s dodávateľom, ktorá vás v dôsledku vždy stojí čas aj peniaze
 • nezaplatíte za niečo, čo naozaj nepotrebujete
 • obmedzíte možnosť uzavretia nevýhodnej zmluvy s dodávateľom
 • výberové konanie čiastočne deleguje a sami sa tak môžete venovať svojmu oboru podnikania

Všetky horepopísané činnosti sú prácou projektového manažéra. Ten zabezpečí transformáciu vašich želaní, prianí a cieľov do podoby efektívneho webu.

Mohli by vás zaujímať tiež služby

[collapse id=”collapse_30″] [citem title=”Tvorba webstránok” id=”citem_92″ parent=”collapse_30″] [symple_button color=”blue” url=”http://plamenia.com/navrh-a-realizacia-e-commerce-rieseni/www-stranky-a-tvorba-web-stranok/” title=”Viac informácií” target=”self” border_radius=””]Viac informácií[/symple_button] [/citem] [citem title=”Nastavenie a správa Google Adwords kampaní” id=”citem_53″ parent=”collapse_30″] [symple_button color=”blue” url=”http://plamenia.com/poradenstvo-priprava-a-strategia-reklamy-online/nastavenie-a-sprava-google-adwords-kampani/” title=”Viac informácií” target=”self” border_radius=””]Viac informácií[/symple_button] [/citem] [citem title=”Nastavenie a správa Facebook reklamných kampaní” id=”citem_52″ parent=”collapse_30″] [symple_button color=”blue” url=”http://plamenia.com/poradenstvo-priprava-a-strategia-reklamy-online/nastavenie-a-sprava-google-adwords-kampani/” title=”Viac informácií” target=”self” border_radius=””]Viac informácií[/symple_button] [/citem] [/collapse]
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php