Jedinečné Facebook stránky – ako ich vytvoriť ?

Pre mnoho jednotlivcov, firiem a organizácii, sa stal Facebook neoddeliteľnou súčasťou ich stratégie a propagačnými kampaňmi. Facebook poskytuje mnoho nástrojov pre maximálny efekt vašej prítomnosti na sociálnej sieti, predovšetkým prostredníctvom propagácie obchodnej stránky. V tomto článku vám dáme predstavu o tom, ako využiť Facebook pre vaše podnikanie a propagačné úsilie.

Nižšie nájdete osvedčené postupy pre návštevníka Facebook fan a biznis stránky s rôznymi prístupmi k vytvoreniu atraktívnej, opisnej a pútavej Facebook obchodnej stránky. Ak si chcete zaloziť jedinečnú a dozaista inú stránku na Facebooku, inšpirujte sa nasledovnými ukážkami z praxe. Po nich príde na rad predstavenie techník, ako takúto stránku vytvoriť.

Predstavíme postupný detailný návod:

  • Do svojho verejného profilu (alebo Faceboook Page) si pridáte aplikáciu Static FBML. Facebookovým vyhľadávaním hľadajte static fbml.
  • Na stránke aplikácie kliknete na Add to my Page (Pridať na moju stránku ) v ľavom stlpci pod logom. Ak administrujete viac verejných profilov, vyberte si ten v ktorom chcete vytvoriť vstupnú stránku.
  • Pripravte si stránku v čistom (X)HTML formáte štýlované pomocou in-line CSS (atribut style) pri každej značky. Alebo sa to dá urobiť aj iným spôsobom – pomocou externého štýlopisu pripojením značkou link. FBML nepozná všetky značky HTML, preto sa pokúste vytvoriť čo najjednoduchší kód. V štýlopise by ste sa mali zamerať len na základnú typografiu (veľkosť písma, rozostupy odstavcov, nadpisy a pod)
  • Po dokončení stránky nahrajte všetky potrebné obrázky a externý štýlopis(ak bol použitý) na verejne dostupný server (najlepšie váš).
  • Pridajte vášmu verejnému profilu novú záložku na Facebooku. Kliknite vo vašom verejnom profile na Edit Page (Úprava stránky) v ľavom stlpci pod logom (profilovým obrázkom), otvorí sa úvodná administračná stránka. Nájdete tam rámček a po kliknutí na Edit(Editovať) pod titulkom sa otvorí formulár pre vloženie obsahu.
  • Do políčka Box Title (Titulka) sa vkladá titulok novej záložky, napr. “Porsche”. Do hlavného poľa FBML sa najprv vkladá prvok link odkazujúci na externý štýlopis a hneď pod ním HTML kód vnútri značiek body pripravenej stránky. Uložte obsah tlačítkom Save changes (Uložiť zmeny).
  • V rade záložiek v záhlaví steny vášho profilu kliknutím na úplne poslednú záložku vpravo (obsahuje znak +) otvoríte roletové menu.
  • Kliknutím na titulok, ktorý ste zadali do pola Box Title sa pridá nová záložka obsahujúca vašu stránku. Ak ju nechcete mať až na konci, môžete ju pomocou myši posunúť viac doľava.

Ako teraz vytvoriť z tejto záložky vstupnú stránku ?

  • Vyjdite z úvodnej administračnej stránky vášho profilu, nájdete rámček Wall Settings (Nastavenie profilu), ktorý je druhý zhora. Kliknutím na Edit (Editovať) pod jeho titulkom sa otvorí formulár pre nastavenie. Vo formulári zvoľte Default Landing Tab for Everyone Else (Vstupná stránka pre návštevníkov) ako vašu novú záložku.
  • A to už je všetko.Teraz by sa mal váš firemný profil chovať tak, že fanúšikovia sa automaticky dostanú na Nástenku, zatiaľ čo všetci ostatní len na pripravenú vstupnú stránku.

Ako príklad uvedieme stránku na Facebooku, ktorú sme nedávno realizovali, a ktorú nájdete po kliku na tento odkaz – Účtovníctvo Jessica Staňová. Alebo stránka Auto-flex.eu na Facebooku, stránka predajcu špičkových autodoplnkov. Aurčite zaujme aj stránka výrobcu kuchýň na mieru.

Pár tipov o Facebooku, ktoré by ste mohli využiť
Ako propagovať značku na Facebooku
Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 2.časť
E-mail marketing sociálne siete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php