Je moja webová stránka SEO priateľská ?

Existuje mnoho technológií pre tvorbu webových stránok. A rovnako tak aj platforiem pre redakčný systém, ktorým môže vlastník webu riadiť jeho obsah. Aký systém si vybrať, aby ste boli dobrý pre Google ? Komerčnú verziu, alebo Opensource alternatívu ?

Počas meetingu Word Camp v San Fraciscu (2009) Matt Cutts (softvérový inžinier v spoločnosti Google, v súčasnosti šéf web spam tímu) predstavil WordPress ako skvelú možnosť/platformu pre generovanie stránok, ak chcete byť dobrý pre Google. WordPress automaticky rieši veľkú spústu SEO záležiostí – 80 – 90% mechanizmov. Samozrejme jedná sa o on page faktory.

WordPress je navyše podľa Matta a jeho tvrdení absolútne jedinečný software. Pretože  je pre SEO webu dôležitá aj schopnosť robota vyhľadávača vidieť všetky stránky (crawlable of web) Výberom Worpdressu ste pre optimalizáciu svojho webu urobili prvý dôležitý krok.

Jednoznačne však nestačí inštalácia WordPressu a zaspať na vavrínoch s domienkou dokonalého SEO konceptu o ktorý sa WordPress postará. Aké moduly sú vhodné ? Siahnem po odporúčaniach a tiež vlastných riešeniach odborníka. Pre tento publikačný systém (schválne ho nenazývam blogovací systém) je jeden z mojich obľúbených expertov Joost de Valk. Hodnotný článok o tom, aké moduly pre WordPress SEO použiť si určite prezrite. Rovnako tak by som navyše odporučil pozrieť si opäť Matta Cuttsa – tiež uviedol pár nápadov na pluginy – nebudem uvádzať linku, ale rovno ich vypíšem. Netýkajú sa síce len a len SEO, ale aj bezpečnosti. Akismet, Cookies for Comments, Enforce www.preference, Feedburner Feedsmith, Wp supercache. Niekedy nabudúce o SEO pre eshopy.

Výborný redakčný systém - máme pre Vás tip
10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 1. časť
Rýchlosť načítania stránky môže byť faktorom pre ranking v 2010
SEO-optimalizácia web stránok
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php