Google nákupy, alebo nový spôsob, kam umiestniť reklamu

Prevádzkovatelia e-shopov už určite zaregistrovali viac ako rok prevádzkovanú službu Google Nákupy. Táto služba je zadarmo a funguje prakticky rovnako ako iné vyhľadávače tovaru. Od 30. januára 2013 je však v beta prevádzke i komerčná verzia, ktorá dokáže integrovať relevantné reklamy priamo do výsledkov vyhľadávania (SERP).

Relevantné platené odkazy a ich výhoda

Ak keď hovoríme relevantné odkazy, tak ide samozrejme o platené odkazy.

Od 17. októbra 2012 bola v USA sprevádzkovaná komerčná verzia Google Shopping a zaznamenala výrazný úspech. Preto sa teraz spúšťa aj v – samozrejme najskôr Českej republike.

Normálne Google na prvých 3 miestach vo výsledkoch vyhľadávania zobrazuje platené odkazy z Google AdWords. Ak bude užívateľ hľadať konkrétny produkt, môžu sa teraz na tomto mieste objaviť konkrétne výrobky indexované v Google Nákupy. Tieto reklamné pozície sa budú zapĺňať podľa relevancie a ceny za kliknutie.

Prečo sú výhodné Google nákupy ?

Predajný kanál je samozrejme aj platená reklama na Google vyhľadávaní. Zamyslime sa, o čo však dokážete predať, keď umiestnite reklamu priamo tam, kde potenciálny zákazník  nielen vyhľadáva, ale dokonca vyhľadáva produkty a nakupuje ich.

Zapína vám to ? Samozrejme, že táto reklama môže dosiahnuť ešte vyššiu mieru prekliku, ako kedykoľvek predtým.

Skúste nabudúce pri nastavovaní miest, kde sa budú zobrazovať vaše reklamy, zahrnúť aj Google Nákupy.

 

Marketing na internete Vyhľadávače
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php