Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny

Ste lev alebo ovca ?

Každá Facebook skupina potrebuje silné vedenie a jasný smer, ak chce uspieť. Ak sa budete správať ako ovce, a budete iba nasledovať trendy, “stádo” vás môže nasledovať chvíľu, ale potom stratí záujem.

Otvorenie úspešnej Facebook skupiny je jednoznačný umenie. Ak uvažujete o štarte novej skupiny, alebo chcete administrovať už existujúce, tu sa dozviete niekoľko základných krokov, ako zabezpečiť, aby skupina žila a šírila sa ďalej. Jednoducho, ako by sama mohla bez námahy prilákať nových členov.

Vyberte “zabijácke” meno pre vašu skupinu

Bez zapamätateľného mena, ktoré má šťavu a farbu, ale je aj dostatočne lákavé,  vaša skupina padne hneď v počiatkoch.  Meno musí byť presvedčivé a dynamické a doslova zasiahnuť ľudí po emotívnej stránke. Návod: Pozrite sa na mená, ktoré majú skupiny s viac ako 1000 členmi a porovnajte ho s tými menami skupín, ktoré stroskotali na počte 100 členov. Ak je vaša skupina nazvaná nudným menom, väčšina ľudí automaticky predpokladá, že vaša skupina je nudná tiež.

Vyberte si obrázok, ktorý zachytáva podstatu vašej skupiny

Obrázok hovorí za tisíc slov. Vyberte si taký, ktorý vyjadrí podstatu vašej skupiny. Vyberte si výrazný obrázok a potom pomocou grafického programu pridajte vhodný text do hornej časti obrázku. Ujistite sa, že text je ešte čitateľný. Mnoho skupín používa obrázok – logo, ktoré je viac vyššie, ako širšie. Vyzerá potom ako banerová reklama a skupina tak vyznieva viac prominentne.

Využite vašich priateľov

Nemôžete rásť bez pomoci iných ľudí. Skupiny sú virálne (rozširujú sa), pretože ľudia do nich pozývajú svojich priateľov, aby sa pripojili. Ak vaša pôvodná sieť priateľov nedosahuje aspoň 500 ľudí, budete potrebovať dlhý čas a investovať do dynamiky, aby vašu skupinu rástla. V tomto prípade si nájdite iného priateľa a začnite spoločne. Nech je administrátorom skupiny aj on. Zároveň je oveľa väčšia zábava rozširovanie skupiny s niekoľkými ľuďmi, ako musieť robiť všetky práce na vlastnú päsť.

Zacieľte na svojich prvotných členov

Mať silných a presvedčivých priateľov ako kľúčových členov skupiny je životne dôležité. Ručne vyberte ľudí, ktorých tam chcete mať a pošlite im osobnú pozvánku. Doprajte im, aby sa cítili špeciálne. Musíte si vybrať ľudí, ktorí sú na Facebooku dynamickí na Facebook alebo inej sociálnej sieti. Sú to ľudia, ktorí sú známi, sú členmi mnohých skupín, majú veľa priateľov a nasledovníkov. Sú experti na danú problematiku a sú predstaviteľmi myšlienky, ktorú šírite. Po týchto ľudí ako prvý členovia okamžite dáva svojej skupiny dôveryhodnosť. Honor tých, ktorí sa najprv pridať tým, že je úradníci a opýtať sa ich, čo titul by si želali pod svoje meno. Mať týchto členov ako počiatočných členov v skupine vám okamžite dá kredit. Oceňte tých, ktorí sa pripoja ako prví a urobte z nich predstaviteľov skupiny. Spýtajte sa ich, aký titul si budú žiadať pod ich menami.

Stvorte “šepkandu”

Povedzte tvojim priateľom o skupine nepriamym spôsobom na rôznych blogoch, v teleseminároch, v komunikácii s vašimi potenciálnymi členmi. Nechajte ich, nech začnú hovoriť o novej skupine ešte predtým ako sa otvorí. Získajte svojich obľúbených bloggerov, aby napísali článok o vašej skupine. Začnite rozhovor používaním Facebook poznámok a vytvorte v skupine logické riešenie k problému, ktorému môžu potenciálni členovia čeliť. Vytvorte obsah pre skupinu ešte predtým, ako poviete ľudom, čo chystáte vytvoriť.

Pokúste sa motivovať skupinu k akcii

Pokusom o vykonanie akcie si vás automaticky mnohí všimnú. Plánujte ju podobne, ako organizáciu veľkej párty. Chceli by ste všetkých hostí priviesť v rovnakom čase, ale tanečný parket je zbalený. Ľudia sa nepripoja, ak nájdu studenú prázdnu izbu bez hudby a bez občerstvenia. Používajte Facebook udalosti a robte držaním telesemináre, publikujte, píšte. Označte všetkých tvojich prvotných členov, aby sa stretávali a aby sa vracali späť do skupiny a pokračovali v diskusiách. Skupiny nie sú lokalizované do jedného miesta, šíria sa mimo miesta. Ako skupinová párty, pri ktorej nájdete kopec ľudí motajúcimi sa na trávniku. Ktokoľvek však vyjde na ulicu, vie, kam sa vrátiť späť.

Musíte mať neodolateľný obsah

Ponúkajte a povzbudzujte ľudí, aby sa pripojili. Dajte im zadarmo e-knihu, mp3 nahrávky alebo video. Sľúbte dodať exkluzívnejší obsah v budúcnosti pre tých, čo pripoja do skupiny a stanú sa aktívnymi účastníkmi. Identifikujte týchto špeciálnych členov a ponúknite im výhody. Sústredte sa na svojich členov a rozvíjajte ich talent. Vaša skupina sa stane vzácnejšia, ako len nejaká tabuľa pre spamerov.

Zamerajte sa na virálny marketing

Čím viac aktivít vytvoríte, tým väčší ohlas zanecháte. Potrebujete získať 500 člennú skupinu tak rýchlo ako je možné, ale naďalej aj udržiavať rýchlosť  jej rastu. Po tomto bode to bude kritická fáza, aby skupina rástla sama o sebe. Stimulujte aktivity skupiny na skle, pýtajte sa otázky a pokračujte pridávaním komentárov na pravidelnej báze. Chcete predsa, aby sa návštevníci vracali a prispievali.

Propagujte svoju skupinu

Ak organizujete párty, potrebujete vyvesiť plagáty a rozdať letáky. Meňte svoj status rozumne: buďte kreatívny, používajte humor a učte sa priťahovať členov zo všetkých oblastí sociálnych médii ako Twitter, YouTube, Ustream, Friend Feed, Ning. Reklamujte v iných podobných skupinách a online fórach. Členovia tvojej skupiny vám pomôžu. Odmeňte tých, ktorí dávajú najväčšie úsilie a skupine s jej propagáciou. Propagujte sa sám zo začiatku, aby sa hodnota skupiny nedegradovala.

Začnite jasnou stratégiou a v niekoľkých fázach

Po prvotných aktivitách skupina potrebuje znovustimuláciu. Pravidelnými udalosťami držte skupinu na verejnosti a vaši členovia sa budú cítiť v spojení. Zahrňte vašich aktívnych členov do obnovujúceho procesu a nechať cíti´t sa výnimočnými.

Chceš sa dozvedieť ?

Poskytneme vám rady krok po kroku a inštrukcie. Facebook taktiky vám vysvetlíme, aby vaša skupina rástla s minimálnym úsilim a maximálnym využitím. Ukážeme vám spôsoby, ako budovať vzťahy s členmi skupiny a tipy ako začať. Ukážeme vám bežné chyby, ktoré väčšina ľudí robí a zabráni skupinám skutočne vyrásť.

Nerobte takto reklamu na Facebooku
PPC kampaň, alebo optimalizácia pre vyhľadávače ?
Marketing na Facebooku - prípadová štúdia
E-mail marketing sociálne siete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php