E-commerce sprievodca – ako predať viac ? 2. časť.

Tento článok je pokračovaním prvej časti e-commerce sprievodcu – ako predať na internete – e-shope viac.

Vytvorte dôveru

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré vaše webové stránky musia urobiť, je vytvorenie dôvery. Zákazníci sú opatrní aby utrácali peniaze a vystavovali sa riziku. Chcú dostať to, čo očakávajú.

Bezchybné texty

Prvý spôsob pre vytvorenie dôvery je na prvý pohľad zrejmý. Avšak, poznáme to. aj inak. Gramatické a pravopisné chyby vzbudzujú v zákazníkovi nedôveru. Budú vás považovať za neopatrných a nekompetentných. Investujte čas do bezchybných textov. Chcete vytvoriť kvalitné, pútavé a bezchybné texty na vaše stránky ? Napíšte nám svoj e-mail !

Buďte jasný pri vysvetľovaní

Buďte konkrétny, keď vysvetľujete spôsob platby, dodania a vrátenia. Ak zákazník nemá istotu, nevie si slová správne vyložiť, nekúpi váš produkt. Zákazníci nechcú strácať čas premýšľaním, či platba a spôsob dopravy budú v súlade s ich očakávaniami. Lepšie je ísť na to priamo, ozrejmiť  skutočné náklady na dopravu a platobné podmienky. A už vôbec nie malými písmenami na stránke, ktorá ani nie je viditeľná v navigácii.

Poštovné a balné zdarma má tak hlboko pozitívne výsledky, že je to takmer vždy stojí za úvahu. Výsledky prezentuje mnoho štúdií, napríklad aj How the Offer of ‘Free Shipping’ Affects On-line Shopping. Poštovné a balné zdarma totiž absolútne zjednodušuje a sprehľadňuje výslednú cenu produktu.

Pozrite sa na príklad predajcu topánok Zappos. 

Zákazník ihneď vidí základné fakty : Balné a poštovne zdarma(Free Shipping), Zdarma vrátenie tovaru (Free returns) a iné. Firma vytvorila okamžite v zákazníkovi dôveru.

Ďalej ako za bežný základ

Texty na internetových stránkach musia vytvárať správnu rovnováhu v tóne medzi informatívnym a pútavým. Musia vysvetliť podrobnosti o produkte a tieto podrobnosti musia vyvolať v zákazníkovi záujem. Je dôležité, aby opis výrobku bol jednoduchý a predovšetkým informatívny. Nie je to však o vyvolaní nudy pri čítaní. Texty musia byť pozitívne a inšpirujúce.

Príklad predaju tričiek – na produktovej stránke uvádza Detaily produktu, Technické špecifikácie, Tabuľku veľkostí, Priliehavosť a Hodnotenie – Komentáre. Uvádza teda všetky detaily, ale aj obrázky, ktoré spotrebiteľa dozaista zaujmú. Dôveru dopĺňa aj možnosťou hodnotiť tento produkt.

SEO – prekonajte konkurenciu

Pre dosiahnutie vyšších obratov je potrebné získať vysoký počet návštevníkov. K tomu pomáha aj zvýšenie pozícií vo výsledkoch vyhľadávania na kľúčové slová, ktoré sú s vaším obchodom, tovarom, či službami spojené. Zaujímavé nápady nájdete na stránkach Optimalizácia a marketing, Ako byť prvý vo vyhľadávačoch, či SEO – optimalizácia pre začiatočníkov.

Zhrnutie

Väčšina e-commerce stránok nemá vlastné texty na stránkach produktov. Namiesto toho používajú texty od dodávateľov. Google ich preto môže považovať za duplicitný obsah a penalizovať.

Dôležité je aj vytvoriť vlastný štýl jazyka, používať konzistentný tón, ktorý zodpovedá značky a je presvedčivý pre návštevníkov. Dôraz treba upriamiť na jednoduchosť a zrozumiteľnosť textov. V neposlednom rade je dôležité vybudovať si dôveru.

Pozície vo vyhľadávačoch vám zabezpečí kvalitná optimalizácia internetových stránok. Chcete predať viac ? Chcete mať viac návštevníkov na stránkach ? Vyžiadajte si od nás optimalizáciu stránok ! Vložte svoj e-mail, alebo telefónne číslo. zdroj: http://smashingmagazine.com

Optimalizácia stránok profesionálne - tipy pre zvýšenie návštevnosti
Marketing pre malé firmy
Ako Vám Facebook prinesie množstvo zákazníkov
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php