Diagnostika web stránok a e-shopov – ako pridať štatistický kód ?

Rozhodli využiť našu službu Diagnostiky web stránok/e-shopov zdarma ? Komplexné sledovanie pohybu návštevníkov na vašich stránkach po ukončení diagnostiky veľmi napomôže v napredovaní vášho internetového podnikania. Dozviete sa, čo návštevníkov zaujíma, čo nie. Dozviete sa odkiaľ prichádzajú. Z vyhľadávača ? Z katalógu ? Koľko času u vás strávia. Čo ich upúta, prečo odchádzajú. A mnoho ďalších faktov.

Pre túto diagnostiku je potrebný jeden technický detail. Ide o pridanie kódu do stránok. Kód vám samozrejme zašleme e-mailom.Jednoduchou prácou vášho správcu stránok (alebo vašou) je tento kód do stránok vložiť. Dozaista Vám pomôžu nasledovné inštruktážne videá.

1. prevádzkujete stránky, ktoré generuje redakčný systém

Popis videa: skopírujte text sledovacieho kódu, ktorý je v tomto prípade uložený v textovom súbore kód.txt. My vám ho však určite zašleme e-mailom, preto ho skopírujte z e-mailovej správy. Otvorte vo svojom redakčnom systéme súbor, ktorý obsahuje časť nazývanú hlavička. V tomto inštruktážnom videu je ukázaný príklad v redakčnom systéme WordPress.

Nájdite značku </head> a kód vložte pred túto značku. Uložte súbor a práca je hotová.

2. prevádzkujete stránky, ktoré generuje redakčný systém s podporou vkladania štatistických kódov

Popis videa: skopírujte text sledovacieho kódu, ktorý je v tomto prípade uložený v textovom súbore kód.txt. My vám ho však určite zašleme e-mailom, preto ho skopírujte z e-mailovej správy. Otvorte vo svojom redakčnom systéme oblasť, kde vás systém vyzve vložiť štatistický kód. V tomto inštruktážnom videu je ukázaný príklad v redakčnom systéme WordPress.

Do patričného okna vložte kód a uložte zmeny. Práca je hotová.

2. prevádzkujete stránky, ktoré sú statické – editovateľné html stránky

Popis videa: V tomto prípade je postup práce najviac zdĺhavý. Skopírujte text sledovacieho kódu, ktorý je v tomto prípade uložený v textovom súbore kód.txt. My vám ho však určite zašleme e-mailom, preto ho skopírujte z e-mailovej správy. Otvorte postupne všetky súbory s koncovkou .html na editáciu.  Tak, ako je vidno na inštruktážnom videu – je potrebné otvoriť prvý, druhý až posledný súbor. V každom z nich je potrebné nájsť značku </head> a pred ňu umiestniť štatistický kód. Súbor uložiť. Takto zmenené súbory je potrebné nahrať na FTP server hostingového programu.

V tomto prípade je naozaj vidno, že z dôvodu ušetrenia času a náročnosti práce je vhodné uvažovať o realizácii internetových stránok, ktoré spravuje redakčný systém. Každá zmena je uvedená do praxe okamžite a bez námahy.

PPC kampaň, alebo optimalizácia pre vyhľadávače ?
E-commerce sprievodca - ako predať viac ? 2. časť.
Marketing na Facebooku-ako urobiť e-shop na sociálnej sieti 1.časť
Video podpora
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php