Čo ovplyvňuje umiestnenie webu na prvej stránke vo výsledkoch vyhľadávania ?

Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú pozíciu umiestnenia Vášho webu/web stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Jedným z veľmi zaujímavým a pútavým zistením z poslednej doby je zistenie z 2011 Ranking Factors. Chcete  vedieť viac ? Prečítajte si tento článok pozorne celý !

Ako získať na Googli vysoké pozície s Facebookom ?

Analýza zistila veľmi zaujímavý fakt. Z výsledkov je badateľné, že existuje veľmi silná väzba medzi počtom zdieľaní web stránky na Faceboku a výškou umiestnenia vo výsledku vyhľadávania. Štúdiu prezentuje na webe spoločnosť Seomoz.

Táto štúdia zároveň ukazuje, či väzba medzi vysokými miestami vo výsledku vyhľadávania a počtom zdieľaní na Facebooku, alebo ći ide o náhodu, alebo iný kauzálny faktor.

V každom prípade, uvediem aj graf, ktorý ukazuje výsledky výskumu.

Facebook and other social media correlations with Google search position

Dokonca najsilnejšiu väzbu medzi vysokými pozíciami ukazuje podľa výskumu počet zdieľaní stránky na Facebooku. Najviac spomedzi iných sociálnych médií.

Máte aj vy na web stránke možnosť zdieľania na Facebooku ?

Nemáte ? Prichádzate o možnosť, že ju Vaši návštevníci budú zdieľať a vy získate lepšie pozície. Skončite s tým a ozvite sa nám ! V ďalších článkoch na túto tému predstavím komplet výsledky z analýzy faktorov, ktoré vplývajú na umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania. Ide naozaj o veľmi zaujímavé fakty, ktoré prekvapia !

Pár tipov o Facebooku, ktoré by ste mohli využiť
Nerobte takto reklamu na Facebooku
Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny
SEO-optimalizácia web stránok
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php