Čo je to vlastne internetový, alebo webový marketing ?

Pri hľadaní vhodného produktu, či služby, darčekov pre svojich známych stoja na jednej strane barikády potenciálni zákazníci. Mnohí z nich sa spoliehajú na ponúknuté výsledky vyhľadávanie od internetových vyhľadávačoch. Na druhej strane barikády stoja firmy a jednotlivci, ktorí ponúkajú svoje služby, produkty a snažia sa o to, aby ich výsledky ležali práve medzi prvými, ktoré si potenciálny zákazník klikne.

Internetový, alebo webový marketing je teda snaha o to, aby sa webové stránky, či eshop vlastníka objavili medzi prvými vo výsledkoch hľadania vo internetových vyhľadávačoch.

Ako uvádza Ing. Radim Smička na svojich stránkach SEM sa skladá z dvoch časti:

  • platená časť – platená reklama (napríklad pre Google Adwords, či Etarget) pre okamžité zviditeľnenie sa vo vyhľadávačoch, tiež známa ako search engine marketing (SEM)
  • neplatená časť – Search Engine Optimalization (SEO) – prirodzená optimalizácia stránky pre vyhľadávače

Aj keď tvrdenie, že ide o neplatenú časť, je možno trochu scestné. Neplatí sa totiž vyhľadávaču, alebo stránke, kde má byť umiestnená reklama, ale platí sa človeku, ktorý optimalizáciu vykonáva. Táto optimalizácia sa týka dvoch oblastí. A to konkrétne optimalizácia na webových stránkach a optimalizácia prostredia (mimo stránok). Preto je známa metóda SEO na stránke (on page ) a mimo stránky (off page).

Ako to robíme my

Zameriavame sa na marketingové služby, ktoré sú navrhneme tak, aby ste získali viac návštevníkov a zákazníkov. Vaša webová stránka je len webová stránka. Zarobiť z nej peniaze je problém z inej oblasti.

Kľúčovým faktorom je potreba zvýšiť premávku na Vašej stránke. Riešením je optimalizácia pre vyhľadávače (SEO).

Druhou dôležitou vecou je vhodne cielená platená propagácia na správnych miestach. Či už kontextovou reklamou, alebo reklamou vo vyhľadávačoch.

Treťou rovnako tak dôležitou oblasťou ako dve predchádzajúce je : použiteľnosť webu pre návštevníkov, prehľadná navigácia, intuitívne ovládanie a samozrejme vlastná kreativita pri premene návštevníka v zákazníka.

A poslednou oblasťou, ktorá stojí za uvažovanie je Internetový a webový marketing, ktorý sa uplatňuje stále vo väčšej miere a cielene aj na sociálnych sieťach – poradíme Vám ako na to.

Čo bude vplývať na pozície vo výsledkoch vyhľadávania v budúcnosti
Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny
Marketing pre malé firmy
Marketing na internete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php