Ako Vám Facebook prinesie množstvo zákazníkov

Účet na Facebooku je základ

Všetci vieme, ako to funguje. Založíte si účet na Facebooku a hľadáte svojich známych po celom svete, ktorí tam majú tiež svoj účet. Môžete si ich pridať k svojim Facebookovským priateľom a zdieľate spolu rôzne informácie, fotky, udalosti, píšete správy, hromadne, jednotlivo, pozývate ich do rôznych diskusných skupín, ktorých ste fanúšikom.

Priatelia a hlavne ich počet (čím viac tým lepšie) môžu byť zdrojom Vašich príjmov. A navyše, informáciu oVašom podnikaní môžu šíriť ďalej. Budú informovať svojich priateľov. Bez akejkoľvek investície, či platby do reklamy.

Ako na to ?

Dôležité je založiť si skupinu a určiť jej zameranie. Predpokladajme, že vlastníte webové stránky, alebo eshop, ktorý predáva kravaty. Chcete získať návštevníkov, alebo, čo je lepšie, aj zákazníkov. Na Facebooku založímeskupinu s pútavým názvom, ktorý zaujme a je z neho na prvý pohľad jasné, čo je za ním. Napríklad Ako správne viazať kravaty, aleboAko sa obliecť na slávnostnú príležitosť. (určite neodporúčam názov skupiny Kúpte si kravaty ) Názov musí byť tak motivujúci, že sám o sebe núti kliknúť naň a stať sa členom danej skupiny.

Ďalšie nápady

  1. Predajca vstavaných kuchýň – názov skupiny:Máme radi moderný design
  2. Kozmetička – názov skupiny:Čo je pre pleť dôležité
  3. Finančný poradca – názov skupiny:Ušetriť peniaze ? Zaujímavé tipy.

A čo ďalej ?

Len tak bez vhodných textov by to nešlo.Je potrebné pridať do skupiny vhodný obsah, obrázky. Dôležitý jeextra pútavý “predajný text. Čím viac osôb sa stane členom danej skupiny, tým lepšie. Stačí len svojich priateľov informovať o jej existencii, oni sa už radi stanú jej členom. A privedú svojich priateľov, tí svojich a tak ďalej.

Konkrétny príklad marketingu firmy z mesta Prievidza (alebo skôr Bojnice ): Veľmi dobrý spôsob teraz pred koncom roka je informovať o pripravovaných akciách v podnikoch. Skupina s názvomStrávte Silvester v ….. bare sa mne osobne zdá ako výborná forma informovania o akcii, ktorá sa chystá. Verte, že si nájde kopec fanúšikov. A myslím, že veľká časť z nich do toho baru na Silvestra skutočne príjde.

Členom skupiny treba postupne ponúkať zaujímavé informácie. Je vhodné do textov zahrnúť aj spätné odkazy (prečo nie napríklad na vlastné webové stránky, alebo eshop – napríklad ten s kravatami). Takto umožníte fanúšikom skupiny kliknúť na tieto linky a získate z nich návštevníkov. Dokonca môžete zverejniť adresy partnerských firiem, či webov a za to žiadať nejakú protislužbu. Ak by ste mali množstvo fanúšikov, môžete dokonca reklamný priestor vo svojej skupine aj predávať. Chcete aj Vy získať zákazníkov takýmto spôsobom ? Uveďte svoj e-mail a my Vám pošleme viac tipov.

Čo ovplyvňuje umiestnenie webu na prvej stránke vo výsledkoch vyhľadávania ?
Eshop na Facebooku – ďalšie riešenie pre internetový predaj na sociálnej sieti
Google, jeho fenomén, reklama a zaujímavé video
E-mail marketing sociálne siete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php