Ako propagovať značku na Facebooku

Nech sa páči, máme pre vás niekoľko rád, ako sa propagovať prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Pevne veríme, že vám naším článkom pomôžeme viac zviditeľniť Vašu firmu.

Založenie účtu na Facebooku

Ak máte databázu zákazníkov, neváhajte je kontaktovať aj na Facebooku, určite vás radi budú sledovať a vy budete mať dobrý základ do začiatku komunikácie.

Na Facebooku sa nepredáva, na Facebooku sa komunikuje

Nejde o bezprostredný predaj, ale o vytváranie povedomia, ktoré v predaj vyústi, dajte ľuďom pocit spolupatričnosti s vašou značkou.

Nenútená komunikácia je kľúčom

Nikomu nevnucuje vlastné produkty, netlačte na ľudí, všetko musí vyplynúť akoby náhodou. Na Facebook sa ľudia chodia baviť a komunikovať, nechodí tu nakupovať.

Prispôsobte štýl jazyka

Buďte prirodzení, píšte jazykom cieľovej skupiny, nebuďte formálni, snažte sa písať vtipne a zaujímavo. Vyvolajte diskusiu a dávajte podnety. Nepoužívajte Facebook ako PR kanál.

Buďte aktuálni

Pravidelne a hlavne rýchlo odpovedajte na otázky. Nepublikujte však príliš vlastné správy, stačí 1-5 krát denne, vyhnite sa publikovanie väčšieho množstva správ naraz, nikto nechce byť zahltený správami len od vás. Ľudia však potrebujú vidieť, že profil “žije”.

Buďte zaujímaví

Využívajte udalosti

Upozornite na vami plánovanej akcie, na časovo obmedzené zľavy, na uvedenie výrobku na trh.

Nevyhýbajte sa negatívnym ohlasom

Odpovedajte na negatívne ohlasy, snažte sa riešiť situáciu a zbierať podnety pre zlepšenie, rozhodne nevyhrážajte, nenadávajte a nepovyšujte sa. Je lepšie, keď  si zákazníci sťažujú u vás ako niekde inde.

Neohovárajte ani nehodnoťte konkurencii

Neporovnávajte sa s konkurenciou, nekritizujte. Zvážte, či budete odpovedať na komentáre porovnávajúce vás s konkurenciou.

Zásady, ktoré vám ušetrí problémy

Úprimnosť, transparentnosť, neuvádzanie do omylu, neohovárať, všetko musí byť pravdivé, nepovyšovat sa, zlé správy zverejňovať s predstihom – najhoršie sa hasí znepriatelená komunita. Pri písaní používajte vášeň, emócie, nadhľad, sebakritiku. Vždy platí všetkého s mierou.

Cenzurujte minimálne

Necenzurujte negatívne otázky, cenzurujte / mažte len vulgárne správy. Ľudia sú hákliví na to, keď sa mažú ich komentáre.

Venujeme sa marketingu v sociálnych sieťach. Ak máte detailnejšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.

Facebook skupina – 10 krokov k vytvoreniu samorastúcej skupiny
Ako robiť správne budovanie odkazov
Prečo je výhodná reklama za klik - PPC reklama
E-mail marketing sociálne siete
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php