10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 2. časť

V tomto článku, ktorý je pokračovaním 10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 1. časť, sa dozviete ďalšie zaujímavé informácie, ktoré by ste mali brať do úvahy, keď sa rozhodujete o výbere vhodného redakčného systému pre riadenie obsahu webových stránok.

10 zaujímavých faktov potrebných k výberu správneho redakčného systému

7. Je veľmi dôležité, aby mal WYSIWYG editor

WYSIWYG editory uľahčujú život užívateľom. Väčšina z nich totiž nepozná pravidlá písania HTML kódu a ani neplánujú naučiť sa ich.  Chcú niečo úplne iné. Chcú redakčný systém, v ktorom budú môcť zmeniť text na stránke bez toho, aby museli poznať HTML kód. WYSIWYG to všetko umožňuje. Čo to vlastne je ? Je to časť redakčného systému, ktorá umožňuje užívateľovi vkladať texty do webovej stránky tak, ako keby pracoval s textovým editorom, akým je Word, alebo Writer.

8. Webové stránky, ktoré generuje redakčný systém, musia byť načítané rýchlo a s jednoduchým kódom

Jedna z najdôležitejších výhod redakčného systému je, že zjednodušuje prácu s riadením a inováciou webových sídiel. Preto aj stránky, ktoré systém generuje, by mali byť jednoduché. Nemali by obsahovať zbytočne veľa kódu  hlavne takého, ktorý sa vzťahuje k možnostiam neaktívnych funkcionalít. Všetky zbytočnosti totiž prispievajú k spomaľovaniu načítavania webových stránok a zväčšujú pravdepodobnosť vzniku chyby.

9. Dizajn webových stránok by sa mal dať kompletne nastaviť podľa požiadaviek klienta

Niektoré redakčné systémy majú sadu možností, ktoré umožňujú nastaviť, ako budú webové stránky vo finálnej verzii vyzerať. Umožňujú nastaviť kompletnú farebnú paletu, umiestnenie menu, textov, obrázkov. Tieto sady nazývame šablóny. Pre každého klienta by redakčný systém mal umožniť vloženie takej šablóny, ktorá je spracovaná podľa jeho grafickej predstavy.

10. Redakčný systém by mal mať dostupnú podporu a dokumentáciu, najlepšie v lokálnom jazyku

V každom prípade, pri výbere redakčného systému sa dostanete do nejakých problémov. Či už budú spôsobené dodatočne vloženými modulmi, alebo v dôsledku úpravy zdrojového kódu, alebo jednoducho redakčný systém sa sám správa neočakávane, budete potrebovať radu ako problém vyriešiť.

Nemusí to ihneď znamenať vysoko technicky odbornú a finančne nákladnú radu. Niekedy dostanete rýchlu odpoveď na od užívateľskej komunity. Má redakčný systém, o ktorom uvažujete, aj fórum, kde jeho používatelia a tvorcovia zverejňujú zaujímavé tipy, riešenia problémov, inovujú systém ? Existujú aj iné fóra, na ktorých nájdete zaujímavé doplnky k redakčnému systému ? Ľudia, ktorí navštevujú tieto fóra, sú zdrojom cenných informácií veľmi často poskytnutých zdarma.

Podrobná dokumentácia k redakčnému systému je tiež hodnotných zdrojom informácií. Mala by poskytovať informácie o všetkom od základných úkonov až po nastavenia zložitých funkcionalít. A ku kompletnosti treba uviesť, že dokumentácia by mala byť jednoduchá na pochopenie a presná (čo sa však ťažko hodnotí, pokiaľ daný redakčný systém neovládate dokonale).

Výborný redakčný systém - máme pre Vás tip
10 pravidiel pre perfektný redakčný systém 1. časť
Je moja webová stránka SEO priateľská ?
Redakčný publikačný systém
Kde nás nájdete
Odkazy
Sme na Facebooku
css.php